Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook vasarlas 200k alatt,...

Notebook vasarlas 200k alatt, de milyet?

Figyelt kérdés

200k a felso hatar, es minel bikabb gepet kene kihozni belole. Altalaban tobb dolgot csinalok egyszerre es sokszor szukseg van a nagy procira, ugyanakkor lehetoleg dedikalt vga kellene, ha jatszani tamadna kedvem akkor (termeszetesen ilyen kategoriaban nem szamitok csilivili grafikara) eldocogjenek rajta az ujabb jatekok. Ket kiszemeltem van, de nem tudok donteni.


ASUS K52JR-SX116D ( [link] )


Amiert tetszik: core i5 proci, multitouch toucpad, es adnak hozza taskat +raadas ott az ExpressGate ami szinten tes

Ami nem testzik: azt olvastam a billentyuzetnek nem tul jo az alatamasztasa es a kijelzonek rossz a kontrasztja

Es azt nem tudom hogy lehet e valtani hogy az integralt vagy az ati videochipet akarom hasznalni.


A masik jelolt az MSI CX620-016XHU ( [link] )

Szinten core i5, elvileg jobb a billentyuzet es a kijelzo, biztosan lehet valtani a videochipek kozott, kicsit nagyobb a merevlemez, van E-SATA portja, jobb a kamera, viszont nincs multitouch, ExpressGate es nem adnak hozza taskat.


Esetleg Asus U30Jc merult meg fel, igaz csa i3-as proci, viszont ott van benne az optimus technologia, de felek hogy a 13,3" az nekem kicsi lenne.


Akinek volt mar dolga ezekkel a gepekkel szivesen meghallgatnam a tapasztalatait vagy esetleg ha tudtok ajanlani valami jobbat azt is szivesen fogadnam.


2010. máj. 26. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Én mindenképpen ezt ajánlom.

- képernyője jobb és 17,3"-os

- proci az általad áhított i5-ös

- ram ugyanannyi

- videókari jobb

- HDD nagyobb


208.000ft, de szerintem megéri azt a 8k-t még rágyűjteni.

2010. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bp1985 ***** válasza:
17-essel csak az lesz a gond, hogy nehezebb cipelni, mint a 15-öset.
2010. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
17"-os nagy lesz sztem, de sztem ma megyek egy kot a varosban es szetnezek hogy valojaban melyik mekkora, lehet ha eloben latom nem is tunik nagynak.
2010. máj. 27. 12:31
 4/6 anonim ***** válasza:
HP
2010. máj. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Asus-t ajánlom, az MSI nem a legjobb (összeszerelés minőségét tekintve). Sok ismerősömnek van Asus gépe, láttam már ezt-azt (van, aki nagyon vigyáz rá és szépen muzsikál, de olyan is van, aki a falhoz vagdossa, beleejti a bicskát, stb, de az is üzemel még, habár félig szét van törve).


A HP is jó, szerintem strapabíróbb az Asusnál, de nincs benne ennyi kakaó. A borítása műanyag+fém, a váza fém, emiatt nehéz is. Ha HP, akkor a Pavilion dv6 széria az optimális, bár az 200k felett van egy kicsivel.


Az Acer is jónak ígérkezik, bár ott az akkumlátor-élettartamra hallotam panaszokat. Amúgy meg masszív.


Én 4 hónapja vettem Fujitsu-t (Amilo Pi3560), nincs vele semmi gond, de a kijelző problémás darab. Nekem eddig van rajta 2 pixelhiba, de az garanciális. A kontraszttal nincs semmi gond. Összeszerelése, kialakítása, teljesítménye kiváló. 140k-ért vettem.


A Samsung háza táján ne felejts el szétnézni, ott is vanak nagyon jó gépek 200k körül. Ami mellette szól, hogy a procin, alaplapon, vga-n kívül minden szükséges alaktrészt elő tud állítani, a kijelzője pedig szerintem a világ legjobbja.


A kijelző pedig legyen legalább 15-ös, mert a 13-as gépek ekkora teljesítménnyel olyan drágák, hogy akkor már jobban megéri az Apple-nél kereséglni.

2010. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

nekem dell vostro 1015-öm van. nagyon szeretem, nem csalódtam.

[link]


én 149.900-ért vettem még márciusban, ezt a linket csak az adatai miatt mutatom. van butított verzió amiben minden gyengébb. van piros illetve fekete. a piros hátoldalú igazából bordó, de ezért is választottam azt:)

2010. máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!