Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook vásárlás előtt...

Notebook vásárlás előtt állok, tanácsot szeretnék kérni?

Figyelt kérdés
Először is értelmes válaszokra lennék kíváncsi. Tehát azon gondolkodtam, hogy olyan nagyon drága laptopokat már nem igazán érdemes venni, annyival nem jobbak, mint olcsóbb társaik, tehát nem arányosan nő a tudásuk. Most egy 150-160eftos laptop vásárlásán gondolkodom, ugyanis az, ami mondjuk 260-270-ezer, nem jobb még másfélszer sem nála. Ráadásul ezt 2 év múlva el tudom adni 50-60 ezerért, és addigra már ezek a most drágák elérhetőek lesznek 150ezres árkategória környékén. tehát plusz 100-90-et kell ráfizetnem és 4 évig lesz egy elfogadható tudású laptopom. Mit gondoltok, helyes az eszmefuttatásom? Esetleg tudnátok valami ajánlott vételt ebben az árkategóriában? Persze lehetne azt is, hogy egy webshopban ár szerint csökkenőbe állítom, felső határnak pedig beírom a 160ezret, de én inkább emberi tapasztalatokra lennék kíváncsi, ki melyik márkát preferálja, miért stb.
2010. márc. 21. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg van egy HP Compaq Presario CQ-61-esem. Teljesen jó, 0-24 megy vagy 4 hónapja és hideg a felülete, szóval mondhatom, hogy nem is melegszik, erős grafikus kártya, szép kijelző, erős akksi, 3gb ram, jó proci és 320Gb méretű merevlemez és numpad. Ez bele is esik az általad említett árkategóriába.

A másik pedig egy Dell Studio 1537, szinte ugyanezekkel a paraméterekkel csak ebben Ati grafikus kártya van amit nem nagyon szeret a Corel, de nem is ezen dolgozom, csak prezentációra használom. Ez is beleesik a 150-160e Ft-ba és a Dell szívós jószág.

Mindkettő megbízható, jó a Mo.-i ügyfélszolgálat szóval tudom őket ajánlani.

2010. márc. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


[link]


Igazából én ezeket néztem, csak nem tudom, ezeknek az akkumlátoruk mennyire lenne tartós, leginkább a toshiba jön be mert van benne bluetooth és HDMI is (tv-re lehet rá lenne kötve néha), a többiben meg nincsen HDMI.

Csak hát a Toshiba-ról nem igazán tudni sokat, ezért kértem tanácsot.

2010. márc. 21. 18:09
 3/10 A kérdező kommentje:

A Toshiba felejtős :(


Akkumulátor technológia : lítiumionos

maximális üzemidő : akár 2 óra 20 perc (Mobile Mark™ 2007)

2010. márc. 21. 18:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg ez! Hogy ezért a pénzért mit tud a többihez képest: [link]
2010. márc. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Figyelj csak, ne járj úgy, mint én, hogy vettem egy minden szempontból erős gépet, csak a videokártyát néztem el rajta. Ha játszani is szeretnél vele, akkor legyen szempont, hogy a videokártya erős legyen, mert egyébként csak irodai munkára, netre, filmre, zenére lesz jó! Intel integrált videókártya például biztosan nem jó játékra (pl. az ami nekem van - nem sok játék szép vele, és van, amelyik el se indul). Legyen ATI, vagy Nvidia - de kérdezd a többieket, hogy milyen videókártya legyen benne, ha játszani is szeretnél vele!
2010. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen gondolkodom most, i3-as proci, ati vga, 2,5 kiló, tehát megfelelne.

2010. márc. 28. 18:01
 7/10 anonim ***** válasza:

03-23 02:04 vagyok! Az játékra igen jó választás!

Joval jobb mint az enyém, pedig azon is fut minden játék.

Én is olyat vettem volna hogy ha lett volna több pénzem.

Rohadtul jól jársz vele, az msi-be van a legjobb konfing...

2010. márc. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ja és az enyémbe HD4330 van, abba meg 5ezervalamennyi...

tehát annál még jobb

2010. márc. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

néztem tesztekben üzemidőket.

hát, az egyik legjobb lett az msi, energiatakérosan akár 5 órát kibír, maximálisan terhelve 70 percet. nála már csak egy asus nem tudom már milyen típusú volt jobb.

a toshiba ilyen szemszögből sehol sincsen.

2010. ápr. 16. 11:58
 10/10 A kérdező kommentje:
ha valakinek van még jobb ajánlata, kérem írja meg. 170ezer a max kb.
2010. ápr. 16. 19:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!