Itt miért hiszi sok ember azt, hogy a TDP fogyasztást jelent?
Rengetegszer lehet látni, mikor táp ajánlást kér valaki akkor TDP-vel számolnak sokan, nem fogyasztással, ennyire félrevezető, hogy a TDP mértékegysége is watt?
pl vegyük az intel it 6500-at
TDP: 65W
Fogyasztás: 84W (minimum ez a maximuma)
"-1/-2w"
Ez mi? Ez a magyarázatod?
Mondom, az ujjaid ne fáraszd gépeléssel, az értelmi képességeidhez a fanyél markolása sokkal jobban passzol. Találd meg, miben vagy jó és boldog leszel. Nem várja el tőled senki, hogy nulla tudással oszd itt az észt, szóval ne érezd a kényszert, hogy válaszolnod kell. Inkább csak olvasgass, nézelődj, a kánikulában meg igyál sokat nehogy napszúrást kapj és viseld a munkavédelmi sisakot, te nem engedheted meg magadnak, hogy akár 1 agysejted is elpusztuljon.
"A szigorúan vett TDP-t egy elméleti számítással adják meg, ami max feszültség mellett 100% részegység terhelés mellett keletkezhet azaz ez egy gyakorlatban átléphetetlen, sőt elérhetetlen érték."
Na ez se igaz. A max. feszültség modellenként változó. Egy i7-6700K TDP osztálya meg 91W, amit könnyen át lehet lépni, vagyis csak a gyári feszültségen mért értéken lehet egy adott terhelésre igaz ez a maximum érték.
#14
Ezért írtam, hogy ez a szigorúan vett TDP, amit gyakorlatban egyre ritkábban alkalmaznak (marketinges szempontból sem előnyös).
Igen ezt már írtuk, hogy a TDP az a hőtermelést jelenti azaz a hűtés tervezéshez van kitalálva és nem a valós fogyasztás, de ettől függetlenül táp tervezéshez is lehet támpont. A kérdésben lévő link viszont ugyanúgy teljes konfig fogyasztást mutat...
Egy processzor esetében a hőtermelés mértéke és a valós fogyasztás viszonylag közel áll egymáshoz szerintem, mert más jellegű munkát nem végez az egység csak a tranzisztorok töltődnek fel meg sülnek ki így a befektetett energia igen nagy része hőként jelenik meg. A hiba akkor van, ha valaki a TDP-t tényleges (és pláne konstans) fogyasztásnak fogja fel. Sajnos a CPU hűtőknél ritkán adnak meg TDP-t, pedig ez lényeges lenne. És bizony ott van az is, hogy a TDP meghatározás sem egységesített dolog, így bizonyos chipek között összehasonlítási alapnak sem tökéletes.
A 9-es válasz 0%?
Na ti rejtett tehetségek, fejtsétek már ki, had tanuljunk mind egy picit :)
Mint már többször írtam, a feltűntetett TDP érték nem is egy procira, hanem egy osztályra jellemző, persze akkor is 0% volt :D
Bár látnék tőletek csak egyszer egy levezetést, vagy bármit. Hát igen, az ember mindig félt az ismeretlentől, ti is, ha újat hallotok :D
Ha az ember belegondol az energiamegmaradás törvényébe, akkor hamar rájön arra, amit #15 is írt:
"processzor esetében a hőtermelés mértéke és a valós fogyasztás viszonylag közel áll egymáshoz"
A processzor felvesz X wattnyi energiát és ennek szvsz. 99% feletti részét hővé alakítja.
#16: a TDP gyártófüggetlenül azt adja meg, hogy maximális terhelésen mennyi hőt ad le az adott alkatrész plusz rászámolnak még egy kicsit, így kijelenthető, hogy egy modern processzor hőtermelése húzás nélkül soha nem éri el a TDP-jét.
G.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!