Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gép felpörög majd leáll,...

Gép felpörög majd leáll, aztán felpörög és semmi mást nem csinál, mi a problémája?

Figyelt kérdés
Eddig felpörgött majd leállt, újraindult, és ezt végtelen ciklusban nyomta. Szétszedtem, összeraktam, most felpörög leáll, aztán újraindul és csak pörögnek a ventillátorok, még a speaker se csippan. Ram? Alaplap? Táp és videókártya biztosan nem, azok lettek tesztelve. Bekapcs gomb sem rossz.

2016. ápr. 6. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
A ramok nálam is gonoszkodtak az elején. Általában ez szokott lenni.
2016. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 axonbite ***** válasza:
0%
megsérült a windows telepítened kell azt hiszem.
2016. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, látom nem sok közöd van a számítógépekhez :D Hardveres gond, nem szoftveres ;)
2016. ápr. 6. 22:03
 4/9 axonbite ***** válasza:
39%
lehet igazad van nem is tudom minek írkálok hülyeségeket...
2016. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

amikor utoljára nálam hasonló volt akkor a táp volt a ludas. amikor bekapcsoltam a hosszabbítót majd azonnal bekapcsoltam a gépet is, elindult. mindenféle stress testeket futtatva nem volt semmi stabilitási probléma, hőfokok sem szálltak el, szal normálisan működött minden. azonban ha ilyenkor lekapcsoltam, nem volt hajlandó elindulni. ventilátorok csak pörögtek, de se csippanás az alaplapról, se semmi. nincs boot, post sincs, csak pörgő ventik és nem működő gép. szét szedtem mindent, újra össze, ugyan úgy szar. csak akkor tudott elindulni ha teljesen áramtalanítottam kb fél 3/4 órára, majd az áram ráadása után azonnal indítottam. próbaképp tápot beszereltem másik gépbe, és ott is szar volt. szal garanciába vissza küldtem, azóta jól működik :)


legcélravezetőbb lenne egyenként tesztelni minden alkatrészt. az hogy a proci meghaljon annak kicsi az esélye. mi történik ha minden háttértárolót leválasztasz? tisztán csak proci, alaplap, ram, táp, vidikártya.

esetleg ramot próbáld másik slotba tenni

2016. ápr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ramokat cserélgettem, semmi változás. Az optikai meghajtót teszteli, szóval az önteszt megy, az alaplap valszeg jó. A következő processzor teszt lesz. Esetleg egyéb ötlet?
2016. ápr. 7. 07:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Processzor volt. Nem halt meg, csak a csatlakozóján nem látható kosz volt (gondolom valami por vagy akármi, mert szürke volt) :) Már megy a gépezet. Tanulság: MINDEN csatlakozót meg kell tisztítani összerakás előtt!
2016. ápr. 7. 15:11
 8/9 anonim válasza:
Lehet probléma a helyilemez C vel, nem tudja olvasni rendesen... Vagy az alaplappal.
2016. ápr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, a gép elindul merevlemez nélkül is, csak úgy elárulom, és hibát fog írni, hogy nincs bootolható merevlemez. Másrészt, már leírtam hogy a processzor volt gond, és az önteszt feléig eljutott az alaplap, aztán leállt. Aki nem ért hozzá az miért ír?
2016. ápr. 9. 23:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!