Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Proci csere után gép felpörög...

Proci csere után gép felpörög de nem ad képet? Help!

Figyelt kérdés

Barátnőmnek összeraktam egy gépet itthon talált régi alkatrészekből. A hardverek mindegyike hibátlan, egyenként teszteltem mindent. A gép elindult, minden prímán ment, viszont kevésnek tartottam a bele került procit (egy Dual Cores Celeron volt benne) így ezt cseréltem egy Intel Core 2 Duo E6700-as 2.66GHZ-es procira. Az alaplap oldala azt írja, hogy támogatja ezt a procit, azonban mikor beraktam (természetesen nagyobb hűtővel mint ami a celeronon volt) a gép bekapcsolásakor minden szépen felpörög, azonban nem ad képet, és újra se tudom indítani a gépet csak teljes áramtalanítással. Szóval nem reagál se a hosszan tartott power gombra se a resetre. CMOS resetet próbáltam nem segített. Aggasztó, hogy még a bios teszt se fut le. Mivel próbálkozhatnék?


Asus P5LD2-VM

2x 1GB DDR2 800Mhz Kingston

400W-os Codegen (igen tisztában vagyok vele hogy egy f*s, idővel cserélni szeretném.)

Hitachi Deskstar 80GB HDD Sata2


[link]



2016. febr. 15. 16:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A bios frissítés jutott eszembe még megoldásként talán, de fogalmam sincs, hogyan kell ilyen régi biosnál, mert életemben nem csináltam még.
2016. febr. 15. 16:47
 2/12 anonim ***** válasza:
Vagy rossz a proci, vagy BIOS-t kellene frissíteni. Sajnos én sem tudom hogyan kell BIOST frissíteni, a jelenlegi gépemen bementem BIOS-ba és frissített online mindent kb 1 perc alatt.
2016. febr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Egyáltalán nem ad képet? Mert ha teszem fel a BIOS-t behozza vagy akármi mást akkor próbáld meg a operációs rendszer újra telepítését.
2016. febr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, nekem is már az "újgenerációs" bios van a gépemben és nekem is online csinálja... Itt a réginél pendrájvra kéne rakni, de gondolom nem mindegy hogy hogy és feleslegesen nem szeretném el csehelni :/ A proci egyébként biztos forrásból származik, garancia is van rá, szóval jónak kell lennie.
2016. febr. 15. 16:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem ad semmi képet. Próbáltam alaplapi vga-n keresztül vga kábellel az eredmény semmi, és próbáltam úgy is hogy beraktam egy kisebb vga-t amin van hdmi kimenet, de úgy se. :/
2016. febr. 15. 16:54
 6/12 axonbite ***** válasza:
próbálj a memóriákkal játszani csak egyet hagyj bent mindig és cserélgesd talán segít.
2016. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tanácstalan vagyok. Bios frissítés megvolt, jelenleg a legújabb van rajta mmint amit támogat a lap. Utána egy cmos reset is volt de semmi. Nincs kép, és se a bill-t se egeret nem érzékeli. Valaki valami ötlet ???
2016. febr. 15. 19:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha a régit berakod, akkor működik? Jól van belerakva a proci, nincs elferdülve az egyik láb a foglalatnál?
2016. febr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, a régivel gondtalanul működik.A procit is kiderítettem, hogy tesztelt, szóval működnie kéne. Most már kezdek abban kételkedni, hogy sikerült e az a bios frissítés. Bár a rendszerinformációknál is az újabb verziót írja (1401). Kipróbáltam egyesével a ramokat is, így se akar menni.
2016. febr. 15. 20:08
 10/12 axonbite ***** válasza:
mivel a hosszan tartó power gombra sem reagál ellenőrizd nem kontakt hibásak a táp kábelek vedd le őket majd vissza
2016. febr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!