Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook VGA csere hogy is...

Notebook VGA csere hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Na a lényeg hogy nézegettem oldalakat és láttam hogy lehet vásárolni bizonyos notebookba videkártyát de nem teljesen vágom hogy a kompatibilitást meg hogy is zajlik ez? Az én gépem egy lenovo z50 75, Lenovo lancer 5b3-as alaplappal az enyémbe nincs dedikált vga a máséba van ugyan azokkal a paraméterekkel?

2016. febr. 14. 13:41
 1/1 CspCsj ***** válasza:

Van integált VGA (régen az alaplapi chip-be, manapság a processzorba épített grafikus vezérlő, ami a rendszermemóriából foglal magának egy részt).

Meg van dedikált VGA (külön grafikus vezérlő-chip, külön memóriával nem a rendszertől vesz el, általában nagyobb teljesítményű, mint az integrált)


Ez azonban nem jelenti, hogy minden dedikált VGA cserélhető lenne, ezekből is szinte mind gyárilag rá van forrasztva az alaplapra.


A gyártók ár-politikája néha fura dolgokat eredményez. Előfordulhat, hogy két gép csak abban tér el, hogy az egyikből hiányzik egy kis alkatrész, mert másik al-modellszámmal kerül forgalomba.

A Z50-75 sorozaton belül is van többféle processzorral, más merevlemezzel, különböző színben, több memóriával kiadott típus.

Itt látszik a Z50-75 utáni al-típusszám mindegyiknél eltér (80EC00XXXX) és 1-2 alkatrész más és más bennük:

[link]

2016. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!