Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez probléma, megoldhat...

Merevlemez probléma, megoldható az alábbi módon?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy írtam egy saját operációs rendszert, de véletlenül felülírtam vele a merevlemezem első 512 bájtját. Úgy tudom, az tartalmazta a lemezleírót és a partícióleírót, vagyis a partícióimnak annyi.

A vinyóm 120 GB - os, két partíciós, az egyik partícióm 17226 MB, azon egy Windows 7 operációs rendszer, a maradék logikai (adattárolás).

Azt találtam ki, hogy Oracle VM VirtualBoxban létrehozok egy 120 GB - os VHD - t, majd behelyezem a Win 7 - es telepítőlemezt, a telepítést megelőzően csinálok egy 17226 MB - os partíciót a VHD - n, leformázom, majd a többit is (közel 100 GB), majd HxD Hex Editorral visszamásolom a VHD első 512 bájtját a fizikai vinyóm elveszett részére. Meg lehet így csinálni?


2015. febr. 9. 19:16
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
A Windows 7 fixmbr segíthet?
2015. febr. 10. 10:16
 12/12 anonim ***** válasza:

Gyanítom, hogy a partíciós tábláidat azzal nem kapnád vissza. (az majd akkor kell, ha helyre akarod rakni a win7 bootját) először koncentráljunk a partíciókra.


Én fognék egy live linuxot és ezt használnám:

[link]


itt egy kis leírás:

[link]

2015. febr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!