Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez probléma, megoldhat...

Merevlemez probléma, megoldható az alábbi módon?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy írtam egy saját operációs rendszert, de véletlenül felülírtam vele a merevlemezem első 512 bájtját. Úgy tudom, az tartalmazta a lemezleírót és a partícióleírót, vagyis a partícióimnak annyi.

A vinyóm 120 GB - os, két partíciós, az egyik partícióm 17226 MB, azon egy Windows 7 operációs rendszer, a maradék logikai (adattárolás).

Azt találtam ki, hogy Oracle VM VirtualBoxban létrehozok egy 120 GB - os VHD - t, majd behelyezem a Win 7 - es telepítőlemezt, a telepítést megelőzően csinálok egy 17226 MB - os partíciót a VHD - n, leformázom, majd a többit is (közel 100 GB), majd HxD Hex Editorral visszamásolom a VHD első 512 bájtját a fizikai vinyóm elveszett részére. Meg lehet így csinálni?


2015. febr. 9. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ötletem sincs, de így első olvasatra tanulópénznek tűnik. Én veled vagyok, remélem sikerül rendbe rakni!
2015. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amit írsz, az is működhet, ha tényleg bitre pontosan ugyanakkora virtuális lemezt hozol létre.

Szerintem annyira nem reménytelen dolog egy partition recovery programmal megtalálni az elveszett partíciók elejét és végét. Pl. a legelső ugye tuti a legelején van, azt már nem is kell tippelni.

2015. febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

persze, hogy a nulladik bájttól kezdődik, a partíciók helyreállításál kézzel szeretném megcsinálni:

Virtualbox->120 GB VHD->17226 MB rendszerpartíció->formázás->szerintem fel is telepítem a VHD - re, hogy a Windows telepítő rárakja a Windows 7 bootloaderjét a VHD legelső szektorára->VHD első 512 bájtjának átmásolása a fizikai lemezre


A telepítést természetesen ugyanazzal a telepítőlemezzel végzem el mint amivel a fizikai HDD -mre telepítettem a Windowst


Várom a további véleményeket

2015. febr. 9. 19:44
 4/12 anonim ***** válasza:
512 byte miatt komplett telepítés... Ha ennyire fejből tudod a partíciós tábláidat, akkor ugyanúgy létrehozhatod őket az igazi partíción, aztán [link] . De talán még ez a partíciókat is megtalálja neked.
2015. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér, de előtte én inkább valami segédprogrammal megpróbálnám helyreállítani a táblákat. Az adatok nem sérültek, csak az MBR-t vágtad felül, szóval azért van rá esély, hogy sikerül...
2015. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
(azért ha sikerül bármelyik módszerrel akkor jelezz vissza. érdekel a végkifejlet :))
2015. febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké, Ipor Sircer, tudom a partíciós tábláimat, igen ám, de a Windows 7 bootloader program kódját nem tudom fejből, de mindenesetre köszönöm az eddigi biztató válaszokat, várok még ötleteket :)
2015. febr. 9. 20:00
 8/12 A kérdező kommentje:

wdhun, ha sikerül, természetesen visszajelzek, de sajnos itthon csak egy vinyó van, az ami tönkrement, holnap próbálok nekikezdeni a szervizelésnek, amúgy 17 éves vagyok, informatikai szakközépbe járok, csak C# nyelven tanulunk programozni, az Assemblyt, a gépi kódot, a fájlrendszereket, magamtól, hobbiból tanultam meg, ilyen szempontból ez most nagyon jól jön, bár ha nem tanultam volna meg, akkor nem lett volna mivel felülírni az MBR-t, mellesleg az oprendszerem hibátlanul indul, tehát ilyen szempontból örülök ennek, amúgy az OS - emet VBoxban szoktam futtatni, csak kíváncsi voltam, milyen fizikai gépen.


Várok még ötleteket :)

2015. febr. 9. 20:08
 9/12 anonim ***** válasza:
win7 boot-al ne foglalkozz.. ha a partíciós tábla helyre állt akkor egy egyszerű telepítő is helyreállítja a win7-et :)
2015. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, wdhun :)
2015. febr. 9. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!