Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy merevlemez elfüstölt, de...

Egy merevlemez elfüstölt, de más probléma is hozzájött. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Na szóval, meghirdettem többek között két használaton kívüli használt merevlemezt, amire volt jelentkező, aki kért HD Sentinel képet róluk. Az egyik bepörgött, a másik meg nem, és mialatt próbálkoztam ilyen-olyan módon, hogy ugyan, menjen már, az egyik (persze az, ami bepörgött) fogta magát, és elkezdett füstölögni és szikrázni. Ekkor már kicsit becsurrant a gatyóba, elkezdtük keresni, mi lehet még a baj, mert a merevlemez kiszedése után is (ami kint lógott szabadon, valószínűleg itt csesztem el) büdös maradt. Így jutottunk el addig, hogy kitakarítottuk a gépházat és a procihűtőt, összedugdostunk mindent újra, majd benyomtuk. Bejön az alaplap típusa oké, hogy hogy akarjuk indítani a cuccot, még itt is nyugodt voltam (mert a Windows felállása alatt vettem észre, hogy nem kóser a tápegység), a Windows valóban megint kezdett betölteni, de egy ponton újraindult mindig az elejétől, kérte a normál indítást, stb, és ezt mindig ugyanannyi idő alatt játssza el. Melyik alkatrész lehet a ludas?

2015. jan. 11. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
F8 menüből kapcsold ki az automatikus újraindítást, és akkor látod a blue screen adatait.
2015. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Táp pontos típusa?
2015. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
alaplap/ram
2015. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy Macron volt a gépben, azt szedtem ki, de csak egy Codegent tudtam a helyére rakni. Egy nyolc éves gépről van szó, azzal csak nem csinál problémát. A Blue Screen-nél mit kellene látnom? Csak annyit mond, hogy hibát érzékelt, ezért a számítógép károsodásának megelőzésének érdekében leállt.
2015. jan. 11. 18:16
 5/7 A kérdező kommentje:
A RAM tuti nem hibás, látja a BIOS.
2015. jan. 11. 18:18
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
8 éves gépnél csak nem csinál problémát? Ezt kik mondták, a falusi kovács?
2015. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy egy ilyen kis pöti izével még az is elboldogul, különben is működött egy másik gépben üzemelt az is egy négy évet gond nélkül. De a kérdés még adott.
2015. jan. 12. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!