Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7 probléma?

Windows 7 probléma?

Figyelt kérdés

Nem nagy probléma de néha előjön.


Bekapcsolom a gépet, minden jó stimmel, majd mikor jönne a bejelentkezési képernyő, még előtte valami leáll a gépemben, és a gép újraindul.

Aztán ott a fekete képernyőnél kiírja, hogy a Windows 7 indítása nem sikerült majd felajánlja:

Windows 7 indítási javítás (ajánlott) (nem szószerint ez, de ilyesmi.)

Windows 7 normál indítás


Majd rámegyek a javításra keres pár percig, majd felajánlja, hogy állítsam vissza a gépemet egy korábbi időpontba.

Megteszem, működik minden.


Igazából, ha csak egyszer-kétszer jött volna ez elő nem zavarna, de átlagosan kb. ~2 hetenként egyszer előjön.

Általában Win7 update után, de nem csak kizárólag ekkor.


Tulajdonképpen én a merevlemezre gyanakszok, hiszen mint említettem valami megáll a gépemben (nem ad ki hangot) és valószínűleg az lesz az.


Nyár óta csinálja ezt.


Processzort + Alaplapot karácsony előtt cseréltem, szóval azzal nem lehetnek bajok.

Videokártya pedig nem hiszem, hogy okozna ilyet.


Igazából 2,5 éves már a HDD-m valami Toshiba, szóval nem is az a Western Digital márka. Lehet megérett a cserére nem?



2015. jan. 27. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy biztosak legyünk abban, hogy a merevlemez megérett-e a cserére, látnunk kellene egy képernyőmentést a merevlemezed S.M.A.R.T. adatairól.


Ezt a HD Sentinel programmal tudod megnézni. Fizetős program, de a tesztverziója is teljesen jó.


Itt van: [link]

2015. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, egy pár perc és kész, kicsit lassan tölti le. ~5p
2015. jan. 27. 18:52
 3/8 A kérdező kommentje:

Itt is van.

[link]

2015. jan. 27. 18:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Az érték mezőn értékének nagyobbnak kell lennie mint a küszöb mező értékénél.

A kép alapján van ott hiba bőven. De én a helyedben egyelőre nem kukáznám, hanem utánakérdeznék szervizben, hogy mennyi lenne a javítási költsége. Konklúzió: valóban igazad lesz: a merevlemez lesz a ludas.


Én még azért megnéznék egy másik képernyőképet is, ami a merevlemez kondícióját és teljesítményét mutatja. Ugyanezzel a programmal tudod megnézni, valahol a főoldalon.

2015. jan. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gábor_79 ***** válasza:
A HD sentinelben a SMART-nál az adat oszlopra nyomj egy jobb gombot és pipáld be a decimális kijelzést, hogy számszerűsíthesd az értékeket.
2015. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Itt van mind a két kép:


[link]



[link]



Igazából már be van tervezve egy WD Black pár hónapon belül.


Ezt meg tesómnak oda adnám úgyis csak Minecraftozik, meg 1.6-ozik rajta.

2015. jan. 27. 20:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a merevlemez kondíciója nem 100 %-os, akkor a merevlemez tulajdonképpen haldoklik. Lehet, hogy még évekig fogod tudni használni, de egyre több, a jelenlegihez hasonló tünetet fog produkálni. Ha nem is cseréled le rögtön, azért figyelj arra, hogy az igazán fontos dolgaidról legyen biztonsági mentés.
2015. jan. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Áhh 1-2 hónap múlva meglesz az új merevlemez és minden király lesz. :D


Amúgy köszönöm a segítséget. :D

2015. jan. 27. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!