Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baj a gépemmel? Nagyon...

Mi a baj a gépemmel? Nagyon lassú.

Figyelt kérdés

Van egy teljesen új gépem, a cuccokat tegnap raktuk bele.

Ezek a cuccok vannak benne:

AMD FX 6300 3.5GHz (gyári hűtővel)

GIGABYTE 970A-DS3P

NVIDIA GEFORCE GTX 650 2GB

4GB Kingston 1600MHz RAM

450W táp

1TB Seagate 7200RPM


Azt vettük még észre a gépen hogy a RAM mindig 30-50% között van, az után miután bekapcsoltuk a gépet. És a háttérben nem megy semmi! Ha valaki tud segíteni azt nagyon megköszönöm!!!



2014. nov. 5. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, ham már feladatkezelő: nézd meg a folyamatokat, azoknál pedig a memóriahasználatot. Adogasd össze :) komolyan. Olyan nincs, hogy a semmi eszi a RAMot :)

De vírusirtóval teljes scan, vagy ilyesmi, aztán ha ott semmi, akkor malvare bytes anti-malwarevel is nézesd meg.

Vagy ha tényleg nagyon lassú, akkor a merevlemezzel is lehet baj, nekem egyszer nagyon belassult, 44 perc (mértem már egy idő után) után beakadt megakadt minden. Nagyon idegesítő, és utána meg is halt szegény, és minden dolgomat magával vitte a sírba.

2014. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A fizikai memória 35%-on van ha nincs semmi megnyitva! A háttérben sem fut semmi! Mondom most kapcsoltam be a gépet, és lassú nagyon a Chrome-ot alig nyitja meg, oldalakat alig tölt be...

A merevlemezem pedig szinte új 2hónapos...

2014. nov. 5. 18:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is azt írta ki, és semmi sem futott a háttérben, zsír új gép volt. Vettem én bele még 4GB RAM-ot azóta 21%-ot ír!
2014. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ez lehet amiatt hogy nagyon új a gép?
2014. nov. 5. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Nemtudom. De érdekes. Nekem a memória használat ment le, a google kezdetektől kezdve gyors volt.


XFASTLAN program van a gépeden? Mert ha igen tudom mi a baj!

2014. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem nincs, mondom teljesen új gép semmi nincs rajta... Azt viszont írja a Feladatkezelőbe hogy a 4GB-ből csak 2-t tudok használni...Sztm ez lesz a baj, csak nem tudom hogy tudnám lehetővé tenni azt hogy min. 3,5-t vagy legalább 3-t tudjak használni. De a legjobb az lenne ha mind a 4-t ki tudnám...
2014. nov. 5. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Jaa, hogy ez a baj! :) Biztos 32 bites windows 7 vagy 8 van rajta :) A 32 bitesnek nem kell annyi, ezért nem is látja. Ha felrakod a 64 biteset, akkor mind a 4 GB-t látni fogja :)

Ez nem baj :)

2014. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32 bites rendszered van! 64-et rakjál rá!
2014. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Bios ban ram remap

Vagy bios reset et is kiprobálhatod

Ha tápod roszféle akor meg fizikailag is tönkre mehet ha még nem lenne

2014. nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!