Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti ezt minek neveznétek,...

Ti ezt minek neveznétek, túlzott elővigyázatosságnak vagy már paranioiának?

Figyelt kérdés
Szóval az van hogy van egy notebookom tesómnak megy egy asztali gépe és mindkettőt havonta miszlikekre szedem és úgy kitakarítom a portól és a szennyeződésektől hogy olyan legyen mint ha akkor bontottam volna ki a dobozból, kompresszorral mindenhonnan kitakarítom a port, fültisztítópálcikával és antisztatikus porolópamaccsal leszedem a ráragadt port, koszt a belső alkatrészekről valamint max félévente ujrapasztázom a processzort és a videókártyát. Tesóm, szüleim és pár haverom szerint nincs valami rendben odabent nálam ez miatt de valamiért nem vagyok nyugodt ha nem tartom őket belülről tisztán... az asztali gép már lassan az 5. életévéhez közeledik, a notebook meg a 4. hez, és szeretném minél tovább megőrizni őket, valamint szerencsére még egyikben sem mondott csődöt semmi... mióta megvannak, mindig így csináltam velük...

2014. jún. 21. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jó dolog hogy ügyelsz ezekre a cuccaidra így egyhamrar nemmennek tnkre sztem elővigyázatosság :D
2014. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
De én lusta lennék megcsinálni :D
2014. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyiknek sem. Időpocséklásnak nevezném.
2014. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés...


Szerintem nem kéne ezt havonta megtenni, inkább fél évente alaposan kitakarítani és újrapasztázni.

2014. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem havonta túlzás, annyi idő alatt nem is tud belemenni a por. Szerintem fél évente bőven elég lenne. Én csak kompresszorral szoktam kifújni, ez a fültisztító és porolópamacs már tényleg sok :D
2014. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A sok szétszedegetés sem tesz ám jót nekik.

Egyébként meg igen, ez egyfajta kényszerbetegség, főleg, hogy nem csak a saját dolgaidra terjed ki, de kényszert érzel, hogy a tesód gépét is nyüstöld, és hogy téged idézzelek, nem vagy nyugodt, ha ezt nem teheted meg.

Azért még nem vagy olyan, mint Monk, de tényleg alaposan túlzásba viszed.

Bőven elég félévente kitisztogatni, főleg ha nem közvetlenül a földre van téve.

A gépem egyébként 7 éves, ami számítógépeknél már-már matuzsálemi kornak számít, és mégis tökéletesen működik.

2014. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Havonta túlzás, én félévente takarítom ki, évente pasztázom újra a procit.
2014. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6 +1

Azt én el is felejtettem mondani. A sok szétszedegetés sem tesz jót nekik, nem arra lettek kitalálva. Ha 4 évig nem porolod ki, akkor sem lesz semmi baja a gépnek. Hidd el, nem attól fog tönkremenni.

2014. jún. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

# 6...


az az igazság, hogy ezzel a kényszeres takarítgatással csak a gépek terén vagyok így, pl a szobám legtöbbször kupiban fürdik...


de ezt hogy sokszor szedem szét akkor az nem tesz jót neki, azt mire értitek? anyagfáradás, vagy véletlen elejtem vagy beleejtek valamit?

2014. jún. 21. 14:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy mondtam, a számítógép alkatrészeket nem arra találták ki, hogy állandóan szétszedegessék őket. Akár el is törhet, akár el is veszíthetsz egy csavart.
2014. jún. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!