Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a gépemnek?

Mi lehet a baja a gépemnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az új gépemmel akadt egy kis probléma. Ha videot nézek youtube-on vagy ha lejátszási listában zenét hallgatok (vlc-ben és win media playerben is néztem) akkor néha így teljesen kifagy a gép. Tényleg akkor szokott ez előjönni ha valami hanglejátszás van folyamatban, ilyenkor a hang is teljesen beakad és egy ilyen folyamatos zúgó hang marad. Nem is áll helyre csak ha újraindítom a gépet (amit ilyenkor szintén elég nagy késlekedéssel tesz meg). Ebben a helyzetben a billentyűkre sem reagál, ctrl alt del sem működik meg a caps lock sem pl. Van egy olyan sejtésem, hogy az illesztőprogramokkal lehet a bibi, mert pl. az egyik illesztőprogram telepítésénél (Intel Management Engine Interface) elment az áram és azt azóta sem tudom feltelepíteni. Amúgy windows 7 64 bites rendszert használok és természetesen a letöltött driverek is ahhoz valók. A gépem adatai: GIGABYTE GA-B85M-D3H alaplap, INTEL Pentium G3420 3.20GHz 1150 BOX proci, 4 gb ram, ASUS R7260X-DC2-1GD5 R7 260X 1GB GDDR5 PCIE vga többi gondolom nem érdekes. Itt ezek az illesztőprogramok amiket letöltöttem: [link] [link] Egyébként a gép indulásnál is egy kicsit lassú, de ha felébredt utána nincs vele gond, csak ugye ezek a lefagyások. Jó lenne ha segítene valaki, elég zavaró probléma, köszönöm.

2014. máj. 23. 21:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Akkor felejtsd el azt, hogy "szerintem", és próbáld azt, amit javasoltak a nálad jobban hozzáértők.
2014. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

A lapozófájl méretéről fogalmam sincs, hogy kicsi e vagy sem. És ha kicsi is, akkor sem tudom, hogy kell megnövelni.

A gép hőmérséklete rendben kell, hogy legyen ahogy néztem 38-54 fokig változott eddig átlagosan, de inkább 50 fok alatt. Pontosan a fagyás pillanatában meg fogalmam sincs, mert akkor nem tudom megnézni. Én tudom, hogy segíteni akartok, de tényleg nagyon sügér vagyok ehhez. Újabban egyébként sima böngészés közben is lefagy a gép, attól meg csak nem kéne már túlmelegednie, nemde?

2014. máj. 24. 16:58
 13/32 cianidetil ***** válasza:

Lapozófájlhoz videó:

[link]

2014. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Jó, beállítottam 6144-8192 MB lapozófájlt (az ajánlott 5ezer valamennyi volt és eredetileg 3ezer valamennyi volt lefoglalva). Meg most telepítem a windows frissítéseket, meglátjuk ezek segítenek-e...
2014. máj. 24. 17:36
 15/32 A kérdező kommentje:
Hát nem segített. Most konkrétan böngésző sem volt megnyitva mikor bekövetkezett a fagyás. Egyéb ötlet? Már kezd nagyon elegem lenni.
2014. máj. 24. 18:29
 16/32 Tengor ***** válasza:
Alaplaphiba
2014. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Igen az is lehet.
2014. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
És akkor most mit csináljak? Alaplapi hiba egy 2napos gépnél? Tegnap volt pár áramkimaradás (vagy 4-5) miközben ment a gép, lehet köze hozzá?
2014. máj. 24. 19:21
 19/32 cianidetil ***** válasza:

Én most kiszámoltam egy tápkalkulátorral,és nekem 450 wattos tápot dobott ki.Persze csak saccoltam a hardverösszetevőket.

Javaslom számold ki te is,mert lehet kevés neki a 400-as táp.Itt a link:

[link]

2014. máj. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Nekem 400 wattot adott ki, nincs optikai meghajtó a gépben.
2014. máj. 24. 19:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!