Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows7 20perces bootolás...

Windows7 20perces bootolás laptop!?

Figyelt kérdés

Adott egy ASUS laptop op.r. win7 pro x64. Bekapcsolás után kb. 1 percg megy a vinyó lámpa utána kilaszik illetve az alapjárat miatt villog néha...aztán ha kattinti akarok vhová akkor teljesen lefagy a gép semmire sem reagál a kurzort tudom mozgatni,de ha ctrl+alt+del-et nyomok azt sem 'veszi észre'. Ha várok 20 percet akkor minden jól megy de ha előtte akkor kész fagyás. Az esemánynapló hiakódjai: 7001 és 10005 kicsit utána néztem mind2 boot hiba. De sajnos ennél jobbban nem értek hozzá. A gép kb. 1 hónapos és az előző gépemnek is pontosan ilyen baja volt de azt ellopták... -.-

A hiba ugyanaz nem a típus!!



2013. dec. 11. 16:47
 1/10 macika55 ***** válasza:

Tedd be a telepítő lemezt és csinál egy javítást (indítás javítás)Ha ez meg van és működik nézd át az automatikusan induló progikat.Ami nem kell kapcsold ki.

CC Cleanert futtasd.

Amennyiben HDD van benne töredezettség mentesítés.

2013. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ezek mind megtettem de semmi változás
2013. dec. 11. 17:42
 3/10 macika55 ***** válasza:
Telepítsd újra a rendszert.
2013. dec. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3 hete tettem újra...3 hete vettem
2013. dec. 12. 10:55
 5/10 macika55 ***** válasza:

Eredeti az op.rendszer? Nem lehet hogy hibás a telepítő lemez?

Első telepítésnél volt valami rendszer a HDD-n?

Megfelelően lett formázva,partícionálva?

Megeshet,hogy a win7 formázása nem szedett le mindent.

Egy partítion manager progival formázd le és aztán telepítsd.

2013. dec. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 macika55 ***** válasza:
Még annyi lehet hogy a biosban EFI lett alapból kijelölve a meghajtónak.
2013. dec. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
csak FreeDOS volt a HDD-n leformáztam nemthiszem h maradt rajta bármi is egy másik gépre a 32 bitest tettem fel és ott semmi baja nem volt bár nem 2 partíció volt...64bites a proci meg minden tehát mást ugysem tehetek rá a win másolt
2013. dec. 12. 17:57
 8/10 A kérdező kommentje:
a gépet vettem 3 hete nem az op rendszert
2013. dec. 12. 17:58
 9/10 macika55 ***** válasza:

Még annyi lehet hogy a biosban EFI lett alapból kijelölve a meghajtónak.

Erre választ.

Megnézted a bios beállításait?

2013. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Közben meglett 2 éve a megoldás de ha valaki megtalálja ezt a kérdést akkor, hogy ne maradjon válasz nélkül.


A ram volt a ludas. Valószínűleg rosszul érintkezett/kontakthibás volt. Kiszedtem ecsettel megtisztogattam a ram érintkezőt és a helyét is, visszaraktam és minden helyrejött. 20 perc helyett 1 perces boot. :)

2016. okt. 16. 22:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!