Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemény erröl a konfigól?

Vélemény erröl a konfigól?

Figyelt kérdés

Összepöccintettem egy gépet iponon a közeljövőben ezt szeretném megvenni.

[link]

Értelem szerüen egyrészt játékra kell másrészt otthoni minecraft szerver üzemeltetésére.

Meg valami jó kis 1080p-s monitor is kéne hozzá olyan 30-40k környékén ha tudtok ajánlani lehetöleg 20-23col ig



2012. júl. 6. 12:20
1 2
 11/17 Hazardteam ***** válasza:
Ahogy a GFX card úgy a processzor is relatív értékállóság szempontjából. Ez egy Sandy 32 nanométeren, miközben már nyakunkon a 22 nanós Ivy. Melyik játék nem fut el szűrőkkel, profilokkal és mindennel együtt fullHD-ben egy Sandy i3-on? Nem mondom, hogy tudom, kérdezem. Mert ahogy látom játékos és hardveres fórumokon, azok között, akik fullHD-ben játszanak is relative kevés tolja i5/i7-ekkel. És azok is általában nem csak játékra, hanem grafikai munkákra/video editálásra/virtualizálásra használják a gépet, csak másodlagosan játékra. Nekem nem érdekem, hogy egy vadidegennek toljam a hülyeségeimet pusztán csak azért, hogy "én megmondhassam". Nem én fogom használni, hanem ő, csak elírtam pár szempontot, amit talán érdemes figyelembe venni méghozzá rugalmasan. A tiéd is egy szempont, meg biztos neki is van saját elképzelése. Majd eldönti úgyis. Ennél a szintű összeállításnál eleve nem lőhet túl nagy bakot, mert alapjában véve modern és sokáiog használható konfig. Én csupán "árnyaltam" a saját tapasztalataim alapján, nem tudtam, hogy ez ekkora gond lesz:) Az LG-ről, Asrock-ról és a többi gyártóról is terjengnek a neten mindenféle, jó és rossz tapasztalatok alapján írt vélemények. Amióta ezeket a cuccokat (bocs de) sz@rják a gépek, mint a téglát a téglagyár, és igazából nagyon soknak szinte megszólalásig hasonló a belseje is, azóta a "megbízhatóság" a végső tesztelések kivitelezésén és alaposságán múlik. Ennek ellenére MINDEGYIK gyártónál fel-felütik a fejüket hibás szériák. Néha országonként is változó, milyen minőséget képviselnek (szállítanak) Egyes "összeesküvés elméletek" szerint magyarország bizonyos szempontból (TV/számtech cuccok pl)európa "E hulladék temetője" vagyis szerintük ami a németeknél/franciáknál/hollandoknál stb,. nem állná meg a helyét minőségben, az itt parkol le. Nem tudom mennyire voltam érthető, de remélem a lényeg átmegy. Ezzel a géppel semmi "baj" nincs, csak a felhasználási célt tekintve gondoltam, hogy ezeket a szempontokat is érdemes figyelembe vennie vásárláskor. Hacsak nem milliárdos és nem számít a pénz.
2012. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
De ha már itt járunk akkor nem lenne bele érdemesebb egy lvy?
2012. júl. 7. 11:12
 13/17 Hazardteam ***** válasza:
Én mindenképp Ivy-t vennék. Eszméletlenól jól sikerült. A Sandy is. Az Ivy meg felfogható egy optimalizáltabb, kiforrottabb Sandy-nek:) Ha jól olvastam valahol, az áraik is hasonlóak lesznek.
2012. júl. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Hazardteam ***** válasza:
Egyébként én voltam a hülye, mert ha mindenáron i5-ben gondolkodsz, akkor egyértelműen inkább Ivy. Ivy-ből ugyanis, ha jól tudom, csak ösz vége felé ígérik, esetleg jövő év elejére az i3-akat.
2012. júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Akkor várok vele egy picit és lesz lvy-böl tuningolható i5 vagy i7?
2012. júl. 7. 16:12
 16/17 Hazardteam ***** válasza:

Ha nem sürgős a vásárlás, szerintem érdemesebb a megfelelő Ivy-re "várni" (bár szerintem nem kell sokat, az Intel elég szépen "tartja" a saját ütemtervét/időpontokat)


A "tuningolható" alatt a "K"-s szorzózár mentesekre gondolsz? Mert azok szerintem később fognak jönni.

2012. júl. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Már jó ideje kapható szorzózármentes Ivy Bridge cpu, például: [link]
2012. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!