Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az uj windows7 van fent, de...

Az uj windows7 van fent, de nem birja a gépem. Viszatehetem az Xp-t a gépemre? Azt jobban birta picit. Egyfolytában zúg a gépem, a másik szobába is áthallanai, felidegel a gép.

Figyelt kérdés

A multkor feltelepitettem a xp-t de nem volt netem igy semit sem tudtam csinálni. Mit csináljak hogy legyen? És miket kel letöltenem ahoz hogy legyen hang meg nagyob felbontás...ilyesmi. Laikus vagyok.

Néhány adat a gépemről:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2010. nov. 3. 21:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Ha csak netezésre kell a gp, akkor én is beállok a linuxosok sorába, célnak teljesen megfelel, ingyenes, legális, és telepíteni legalább olyan egyszerű, mint a win 7-t, viszont felbontáshoz ott is szükség lehet drivervadászatra egyes gépeknél, ubuntu fórumokon viszont okosok mindent nagoyn szépen, szájbarágósan leírnak, annyira, hogy még én is össze tudtam kaparni, amit kellett full kezdő linuxosként.

De, ha nem tudod, mik azok a driverek (haverod meg jól kib@szott veled, hogy azokat nem tette fel, ha már újratette a gépet), jobb, ha hozzáértőhöz viszed a gépet, beadod neki az xp telepítőlemezt (ha azt akarsz rá tenni), olcsó pénzért felteszi (a legdrágább helyen, amerre jártam 4000-t kértek el érte), és még a driverek is a helyükön lesznek. Legolcsóbban így jöhetnél ki belőle, de ha valami tönkre megy a gépben, ne javítgasd tovább, mert nem érdemes, legjobban egy új géppel járnál.

2010. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Hát ez a gép harmatgyenge, az én tavaly lecserélt 9 éves gépem is erősebb volt ennél. Nem is érdemes fejleszteni, Windows7-hez pedig sokkal több memória kellene. Én mindent leszednék róla és feltelepiteném újra az XP-t (ha azt szoktad meg, a Linux más). Ha viszont van egy kis pénzed, vegyél használt, de működőképes gépet, vagy újat rakass össze. Ez már nem sokáig lesz használható. [link]
2010. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
55 ezer ft. Ennyiért modern, új kis gépet lehet kapni, három év garancia, márkaszervíz, még részletre is adják. [link]
2010. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Ja oprendszer nélkül...Aztán nem hozzáértő meg majd feltudja telepiteni az oprendszert meg a drivereket magától.Ezeket direkt azért adják ennyiért oprendszer nélkül hogy még leszednek 10-15k-t tesztelés és oprendszer telepités majd esetleg még a helyszínen hálózatbeállitás címén.Ha ismerős szaki nincs ezt is nyugodtan hozzá lehet számolni.
2010. nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Nem teljesen idevág, de kérdeznék valamit? Miért isteníti mindenki a Windows 7-et? Oké, hogy jobban néz ki grafikailag, de én kipróbáltam és kész voltam tőle. Drivereket a gépemben lévő videókártyához, alaplaphoz stb képtelenség volt találni a neten, olyat ami win7-el kompatibilis. Azoknak a programoknak amiket használok csak a töredéke kompatibilis win7-el, játékokról már ne is beszéljünk (gondolok itt a pár megásokra, nem az ilyen Crysis, Sims, NFS, WOW kategóriára). Ráadásul állandóan feltesz ilyen plusz kérdéseket, hogy biztos elindítom-e ezt vagy azt, szal még lassabban is lehet vele haladni bármit csinálsz. Én ezt szűrtem le win7-el kapcsolatban. Tényleg nem kötözködni akarok, csak kérdezem, hátha én is megértem miért olyan jó, mert biztos van akinek jó különben nem dícsérnék annyian.


Másik, ami kicsit jobban idevág. Ha úgy árulnak boltban laptopot, hogy van rajta valamilyen oprendszer, attól én még rakhatok rá másmilyet? Vagy csak azt a fajtát fogja elfogadni. Barátnőm nemrég kapott egy laptopot amire nem lehetett XP-t tenni csak win7-et, ez mitől függ?

2010. nov. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

sztem az ubuntut sokkal nehezebb telepíteni mint XP-t vagy Win7-et,

de amúgy a kérdező azt kérdezte hogy visszarakhatja-e az xp-t és igen visszarakhatja... mér kell azt írni folyamatosan hogy vegyél újat, vegyél újat?

az is 1 megoldás de ha csak netezésre kell akk minek vegyen másikat? nekem is 478-as gépem van egy 2,4-es pentium procival, 512 rammal és egy mx440-es kártyával... netezésre pont elég :D mondjuk én jáccani is szeretnék, de azt nem fogok ezen a gépen :D

2010. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
A kérdező gépe a képek tanúsága szerint is jó régi, kérdés, meddig lehet megúszni a cserét. Ha már rossz a videókártya, a hálókártya, a vinyó, a táp stb. akkor nincs más megoldás. Persze betárcsázós internetre még jó ez a gép is, de csak annak, aki szereti, ha fél óra alatt tölti be pl. a böngészőket. Szélessávra alkalmatlan.
2010. nov. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Win7 azért isteníti mindenki mert egy 2 éves gépen már az xp csak kinlódik nem tudja kihasználni a mai gépek erőforrásait.Ráadásul sok mindent már alapból tud a win7 amihez xp alá ugy kell telepiteni szoftvert,pl a ma divatos mozgóalakatrész nélküli vinyót /ssd/ is rosszul kezeli az xp.Lehetne róla egésznap példákat irni.Egy a lényeg egy új konstrukcios számítógépen már az xp csak kínlódik.
2010. nov. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Nálam egy éves telepítés az XP, egy éves a gép is, mégsem kínlódik az XP. Nekem nem hiányzik a Windows7, megvagyok az XP_vel. Csicsás, sok memória kell hozzá, trendi és?
2010. nov. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
vegyél 500 ezer ftért egy új MacBook Airt! sztem megéri, mert nekem az van:P
2010. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!