Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Átlagos asztali számítógépen...

Átlagos asztali számítógépen mennyi a processzor minimális és maximális hőmérséklete átlagban?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gamer, mezei netezésre használom, időnként egy-két program fut a háttérben.

Általában szerkesztőket (videó, hang, kép) használok.


Most olyan 53-58 fok körül ugrál használatban, ritkán éri el a 60-at, a legtöbbször 53-54 fokon áll.


Azt észrevettem hogyha leveszem a ház mindkét oldalát, sokkal jobban szellőzik (persze logikus) és csökken a hőmérséklet. Havernál is így volt, ott lestem el az ötletet, nem mindig jó a zárt ház mert valamikor beszorul a meleg levegő, és nem biztos hogy van mi kihajtsa.


Most már rendszeresen takarítom, bizony a tápot is szétszedtem (tudom nem szabad elvileg), olyan vattapamacsnyi port szedtem ki belőle hogy el voltam képedve. Úgy tudom a táp állapota is hozzá tud járulni a magas hőmérséklethez.


Beleszámíthatjuk ezt a meleget is, bár ettől függetlenül kérdezem.



aug. 15. 14:40
1 2
 11/12 Magatibor válasza:
Hát ennél a cpu-nál nagyon magas a 70c°nézd meg hogy mire dugtad a cpu hütő dugaszát nézd meg hogy a cpu:fan erre kel dugni és tisztítsd ki a gépházat sokat számit ajánlom még hogy telepítse ujra win10 és néze meg milyen video kártyája van lehet túl hajtja vagy nem hajtja túl vagy pedig biosban a cpu hűtő tdp levan húzva aszt húza fel maxra
aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Jó helyre van dugva, oda ahova a gyári.


A gyári amúgy Intel, tartó kapcsos, az ment most tönkre, már égett szag volt és nem indult.


Megpróbáltam kitisztítani, kontaktolni de semmi.


Volt egy régebbi Cooler Master-om de az csavaros volt, nem ment fel rá.


Tegnap szétszedtem a két hűtőt és "okosba" megoldottam, szerencsém volt!


Az Intelnek leszedtem a keretét, egy kicsit megfabrikáltam, a Cooler Master-nak meg csak a ventije kellett.


Ez a kettő pont egymásra illeszthető volt (az Intel hűtőbordájával együtt), már csak fixálni kellett.


Szóval a procit lepasztáztam, a 2in1-t rápattintottam az alaplapra, leszedtem a ház oldalait és kiszedtem a nem szükséges paneleket hogy jól átjárható legyen a ház.


Core Temp-el 45 fokon fórumozok, néha felugrik 50-re, nagyobb igénybevételnél olyan 60 fokra ugrik fel, mindezt 30 fokos szobában!


Szerintem egész jó teljesítmény!


aug. 27. 01:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!