Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Átlagos asztali számítógépen...

Átlagos asztali számítógépen mennyi a processzor minimális és maximális hőmérséklete átlagban?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gamer, mezei netezésre használom, időnként egy-két program fut a háttérben.

Általában szerkesztőket (videó, hang, kép) használok.


Most olyan 53-58 fok körül ugrál használatban, ritkán éri el a 60-at, a legtöbbször 53-54 fokon áll.


Azt észrevettem hogyha leveszem a ház mindkét oldalát, sokkal jobban szellőzik (persze logikus) és csökken a hőmérséklet. Havernál is így volt, ott lestem el az ötletet, nem mindig jó a zárt ház mert valamikor beszorul a meleg levegő, és nem biztos hogy van mi kihajtsa.


Most már rendszeresen takarítom, bizony a tápot is szétszedtem (tudom nem szabad elvileg), olyan vattapamacsnyi port szedtem ki belőle hogy el voltam képedve. Úgy tudom a táp állapota is hozzá tud járulni a magas hőmérséklethez.


Beleszámíthatjuk ezt a meleget is, bár ettől függetlenül kérdezem.



aug. 15. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az általad mértek szerintem teljesen átlagos értékek normál használat mellett.


Egy normálisan megépített gépház esetében pedig az oldallap levétele nem segít, hanem ront a helyzeten. Legyen elöl és hátul is venti, egyik húzza be a kinti levegőt, a másik meg fújja ki. Így a legnagyobb a légáramlás és a leghatékonyabb a hűtés.

aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Milyen processzorról beszélünk? Milyen hűtő van rajta? A paszta milyen?Kicsit magasnak tartom az 53-54 fokot. Nekem az egyik gépemben egy i5-2400 van, ami 95 watt TDP. Egy gyári intel hűtő van rajta és így is 40-45 fok körül van hasonló felhasználással, mint a tied. A ház is elég zárt és a szobában is brutál meleg van. Szóval szerintem nézd át. Lehet, hogy elég csak egy jó pasztát rátenni(MX-4). A múltkor egy videokártyánál minusz 15 fokot hozott az MX-4.
aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Régi gépem van (10 éves), 2 magos processzorral, nincs elől-hátul hűtő, egyelőre nem szeretném eldobni mert a célnak megfelel, muszáj vagyok okosba, "magyarosan" megoldani.
aug. 15. 14:59
 4/12 A kérdező kommentje:

"Milyen processzorról beszélünk?"


Család: Intel Core 2 Duo Processor

Verzió: Intel(R) Pentium(R) CPU G2030 3.00GHz

Processzor: x64 Family 6 Model 58 Stepping 9

Aktuális processzor sebesség: 3000 Mhz


"Milyen hűtő van rajta?"


Valami kínai, jó erősnek tűnik a gyári Intel-hez képest ami gallyra ment.

Turbóra van állítva.

aug. 15. 15:05
 5/12 A kérdező kommentje:

Ezeket írták régen itt:


"Az a jó, ha 80-85C alatt marad a proci, a 65-75C neki az egészséges. Tartós 90-100C környékén már károsodhat."


"60 fok lenne a max. ami normális és 70fok lenne a felsőhatár ami fele nem szabad engedni." (szerintem is)

aug. 15. 15:12
 6/12 A kérdező kommentje:

"Kicsit magasnak tartom az 53-54 fokot."


Mindezt úgy, hogy a szobában 29,7 fokos meleg van, teljesítmény mellett.

aug. 15. 15:15
 7/12 A kérdező kommentje:

BIOS-ban kb. 50 fok a processzor hőmérséklete.


Beállításokban a processzor hőmérséklet felső határa 70 fok. (CPU upper temperature)


A Google ezt írja:


Understanding Safe CPU Temperatures


60-70°C - Normal for gaming or moderate workloads.

70-80°C - Acceptable for heavy workloads or overclocking, but monitor closely.

80-90°C - Concerning if not overclocked; improve case airflow and cooling.

Over 90°C - Dangerous; shut down and address cooling immediately.


A CPU biztonságos hőmérsékletének megértése


60-70°C - Normál játékhoz vagy mérsékelt terheléshez.

70-80°C - Elfogadható nagy terhelés vagy túlhajtás esetén, de alaposan figyelje.

80-90°C - Ha nincs túlhajtva; javítsa a ház légáramlását és hűtését.

90°C felett - Veszélyes; állítsa le és azonnal foglalkozzon a hűtéssel.

aug. 15. 15:48
 8/12 anonim ***** válasza:

Abban a szellőzés nélküli házban hibátlan.

A Google leírás faxság, minden processzor más hőmérsékleten működik egy 14.-gen Raptort/Ryzen 7000-ret, ha 90°C alatt tudsz tartani terhelésen hibátlan. Nekem 70-80°C között tetőzik a processzorom terhelésen, 85°C a max, azt még soha nem érte el. Nem is aggódom rajta.

Neked 60°C alatt van 70°C a maximum ott minden rendben van.

aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Magatibor válasza:
Ez atól is függ hogy milyen? procid van pl nekem egy i7-13700k van ès akik értenek hozzá azok tudják milyen nehéz le hűteni eszt a raptor lake proceszort nekem egy noctua nh d15 chromax black hűti ès az van meg irva hogy 85-95-100 ig mehet! Szóval a problémád az hogy egy jobb hűtő ès paszta
aug. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ezek a processzorom adatai, de már leírtam.

Nem olyan új, nem is olyan komoly, elég standard, a mai napig elmegy.


Család: Intel Core 2 Duo Processor

Verzió: Intel(R) Pentium(R) CPU G2030 3.00GHz

Processzor: x64 Family 6 Model 58 Stepping 9

Aktuális processzor sebesség: 3000 Mhz


Most a meleg (30,4 fok szobában) felugrasztja 60-70 fokra, be is állítottam hogy jelezzen 70 foknál, a Core Temp erre nagyon jó kis program!


Lehetőleg kíméljétek a gépet ebben a hőségben, nagy teljesítményre ne nagyon használjátok!

aug. 16. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!