Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez az érték megfelelő ?

Ez az érték megfelelő ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nyári időszak eléggé felnyomta a cpu hőmérsékletét a gépemben, ezért úgy döntöttem, hogy csinálok egy undervoltot.

Ryzen 5 3600-ról van szó, Az AUTO beállítás: stock 3.6ghz és emellé 1.1 V. Az órajelet hagytam 3.6 on viszont lementem 0.9 V -ra.


A kérdés annyi, hogy ez az érték túl alacsony vagy még okés ? (hőmérsékletben elégedett vagyok...)



júl. 15. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Undervolt-tal nem ártassz neki, nincs olyan, hogy biztonságos undervolt, olyan van, hogy stabil vagy sem. Tehát ha terhelés alatt sem omlik össze, akkor teljesen jó.


De a 3.6GHz az csak az alap órajel, gyárilag 4.2GHz körül boostol, PBO-val pedig akár +0.2GHz.

júl. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha lefixáltad 3.6GHz-re, és kikapcsoltad a gyári boost-ot, akkor azért elég jelentős teljesítménytől fosztod meg.
júl. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
OC mode az ugyanúgy Auto. Úgy értettem, hogy frekivel nem babráltam.
júl. 15. 18:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Mérj egyet Cinebench R23-mal és hasonlítsd össze a 3600 alap, gyári eredményével. Ezek a procik 1,2V felett mennek all-core loadnál, ha te lefixáltad 1,1 voltra akkor garantáltan 10-15% teljesítmény ment a levesbe - ha csak nincs valami extrém jó szilikonod.


Az alulfeszelés tök jó dolog,de csak addig van értelme amíg minimális teljesítményvesztés mellett érsz el jelentős fogyasztáscsökkenést.


A 0.9V idleben Ryzen balanced vagy energiatakarékos energiaséma mellett lehet reális.

júl. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nos igen a gyári beállításokkal 9200 pont körül van, az enyémmel 8500 körül...
júl. 15. 19:29
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg ugye fent hülyeséget írtam... alulfesznél nincs boost.
júl. 15. 19:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha így feszelsz alul akkor nincs. Ha nem a Vcore-t limitálod, hanem negatív offset-et állítasz a Vcore ra akkor lesz boost is.
júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából nekem így oké, teljesítményben elég (nekem), csak kedvezőek a hőfokok. Boost-al meg azért tovább tolja gondolom.
júl. 15. 20:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt cudarul le tekerted, de ha nem omlik össze és neked jó így. Akkor jó 👍.
júl. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!