Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép alkatrész árak...

Számítógép alkatrész árak mikor csökkennek?

Figyelt kérdés
Van valakinek valami infója hogy lesz e komolyabb árcsökkenés mostanában? Iszonyat magasan vannak a videókártya árak pl. Meg majdnem mindennek. Érdemes várni a vásárlással vagy nem várható idén komolyabb csökkenés?

2022. márc. 19. 14:25
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem veszel használt hardvert amikor lehetőséged van rá és neked csak az az új jó amire nem telik az a saját döntésed..


Jössz az árakkal, pedig leírtam: forint árfolyam és infláció. Az elmúlt 12 évben a forint elvesztette az értékének a mittudomén 40%-át. Ezek a qrva processzorok ugyanolyan nagyker áron jönnek ki évek óta DOLLÁRBAN, csak nálunk egyre többe kerül mert... ( a válaszok a politika kategóriában)


Ettől függetlenül: Ryzen 5 5600X 97 320Ft most. De miért nem nézel i5-12400F-et ami ugyanezt tudja 71 000-ért? Ez köfel sem felsőkategóriás 6600XT mellé határ felesleges 5600X ( amúgy most jön majd X nélküli 5600).

De ha nem cél a hosszú távú bővíthetőség akkor ott a 11400F 57900-ért és az is bőven jó a 6600XT mellé. Máris spóroltam neked több mint 30 000-ret :)


"Aztán az hol van a csúcskategóriától?"

Hát mondjuk megjelenéskor játékokban verte az i7-eket és sok esetben az i9-et is, piaci alapon gondolkozva miért kellene olcsóbbnak lennie? Nem csúcskategória, de konkurenciua csúcskategóriája mellé oda lehetett tenni amit a piac be is árazott.


Jelenleg a Ryzen 5 5600X a mindfactory.de-n akciósan 225 euro ami 68 000Ft lenne ha maradt volna az euroárfolyam 300 forint, de mivel az közelebb van az 400-hoz.. :)

Az i5-12400F most akciós áron 300 forintos Euroárfolyamnál 46 000Ft lenne. Arról meg nem a világ tehet, hogy Magyarország kormánya mélyrepülésbe küldte a forintot..


Ha megnézed az msrp és külföldi árakat akkor látni fogo, hogy a hardverek nem lettek drágábbak ( a videókártyát leszámítva ) csak a forint árfolyama sz@r... A processzorok továbbra is a kategóriájuknak megfelelő ársávban vannak, mint korábban is.

2022. márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
#19 az előző gépem azt sem tudom már hogy hány éves. 😂 Abszolút nem tartozom a fogyasztói társadalomhoz. Ettől függetlenül itt elszabadult a pokol az árak terén.
2022. márc. 19. 16:45
 23/35 A kérdező kommentje:
#21 te figyelj már szerintem senki nem kérdezte hogy mi az oka pontosan. Kb mindenki tudja akinek 20-nál több az IQ-ja. A kabzsiság a válasz rá. Na most a meglátásom az volt hogy rohadt drágák az alkatrészek. Ami igaz. Nem az volt a kérdésem hogy miért meg hogyan. Szóval felesleges visszamenni Ádámig meg Éváig mert ez a konkrét tényeken semmit sem változtat igaz? Ha használt fene tudja mennyire széthajtott dolgot akarnék venni akkor inkább kidobnám a pénzt az ablakon annak több értelme van hátha egy hajléktalan találja meg és akkor legalább volt értelme. De ha használt agyon húzott leamortizált dolgot veszek akkor mi a biztosíték rá hogy nem adja be a kulcsot fél éven belül. Aztán kidobtam a nagy semmire egy nagy halom pénzt. Na most az új nyilván kétszer annyiba kerül minimum de viszont ha elromlik akkor ott van rá legalább a garancia. A használtnál meg semmi ugyebár.
2022. márc. 19. 16:53
 24/35 anonim ***** válasza:

"A kabzsiság a válasz rá."


édefszom xD


"Szóval felesleges visszamenni Ádámig meg Éváig mert ez a konkrét tényeken semmit sem változtat igaz?"


Az i5-4670K 243$-os nagykeráron került piacra, most a 12400F 174$. Drágább?


Mindegy, legyen igazad. A kapzsiság az oka... :D

2022. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
#24 senkit nem érdekel hogy kamcsatkában mennyibe kerül. Most hogy a gyártó a kapzsi vagy a mi országunk (egyébként mindkettő) az teljesen mindegy. Megnyugtatlak hogy a gyártó is ráteszi a többszörös hasznát úgy adja el neked. Aztán a "magyar" boltok még rátesznek egy nagy lapáttal. Simán megérné nekik olcsóbban is csak hát minél több pénzt akarnak a tetvek mert az nem elég amibe már így is bele tudnának fulladni. De ami a lényeg hogy hiába olcsóbb Kuala Lumpurban meg Tadzsikisztánban nekem itt kell megvenni ahol élek. Summa summárum kibeba**ott módon drága minden. Ezt ennél egyszerűbben és érthetőbben nem tudom neked elmagyarázni. Ha így sem érted akkor sajnálom.
2022. márc. 19. 17:17
 26/35 anonim ***** válasza:

4 mag 8 szálas processzor pár éve 100 000 környéke volt:

[link]


4mag 8 szálas processzor ma 49 000Ft:

[link]

2022. márc. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
#26 persze meg a kenyér is 3,60 volt 50 éve azt akkor mi van?
2022. márc. 19. 23:22
 28/35 anonim ***** válasza:
A linken a 2017-2022 közötti árakat találod...
2022. márc. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Ez miben változtatja meg azt a tényt hogy rohadt drága minden? Komolyan nem értelek...
2022. márc. 20. 00:25
 30/35 anonim ***** válasza:
Akkor korábban még ennél is rohadt drágább volt? :D
2022. márc. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!