Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol vannak a hdd alkatrészei? ...

Hol vannak a hdd alkatrészei? Bővíteni szeretném a laptopomat egy hdd-vel mert csak egy 120-as ssd van benne. Szét is szedtem hogy megnézzem miylen kell bele. Közben észrevettem hogy nincs benne az a fém keret amivel

Figyelt kérdés
Bővíteni szeretném a laptopomat egy hdd-vel mert csak egy 120-as ssd van benne. Szét is szedtem hogy megnézzem miylen kell bele. Közben észrevettem hogy nincs benne az a fém keret amivel rögzíteni kell és a kábel sincsen benne amivel összekötöm a laptoppal(ha a kábel nevét elmdonjátok azt megköszönöm). Ezeknek alapjáraton benne kéne lennie laptopba? Ha nem akkor be lehet ezeket szerezni?

2022. febr. 8. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokkal egyszerűbb lenne ha az ssd-t cserélnéd nagyobbra.

Keret es hdd cable nélkül amúgy is meg vagy lőve. Beszerezni kb. Ebay és aliexpress ami kecsegtet némi sikerrel, de a hdd árak 2,5" esetén elég borsosak. Szerintem sokkal olcsóbb ha ssd csere lenne nagyobbra.


Amennyiben újonnan vetted a gépet és a dobozában nem kaptad meg a keretet és a kábelt akkor ez pont egy olyan gyártó és annak pont egy olyan modellje amihez nem járt gyárilag.

2022. febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyszerűbben megúszod SSD cserével.
2022. febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem minden laptop bővíthető.
2022. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem könnyebb dolgunk lenne, ha nem titkolnád a laptop típusát.
2022. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem titkolni kóvnátam a laptop típusát egyszerűen elfelejtettem leírni. Dell Latitude E7440 a típusa a laptopnak. Interneten utána néztem. Néztem videókat és elvben lehet bővíteni.
2022. febr. 9. 00:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Az SSD beépíthető a beépítő keret nélkül is, ha nem is optimális megoldás.

https://www.youtube.com/watch?v=8Vy2UbOrpFA

Ha ragaszkodsz hozzá (megértem) a cikkszáma T7Y3. Használtan a vaterán biztosan kapsz olyan 2-3 ezer forintért, de van új is.

[link]


A kis kábelt elvileg azért nem látod, mert a most benne lévő mSATA átalakítós beépítőkeret elfoglalja.

[link]

A bővítésnél ezt ki kell venni, az mSATA csatolós SSD-t átrakni a beépítőkerettől közvetlenül balra lévő mSATA bővítőhelyre, és máris felszabadul a kis csatlakozó kábel.


Ha a Dell dobott neked egy csavart labdát, és az SSD nem a 2,5"-os helyre volt betéve, hanem eleve az mSATA bővítőhöz, akkor azt be kell szerezni.

[link]

2022. febr. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!