Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ASRock p4al-800 alaplaphoz...

ASRock p4al-800 alaplaphoz mely alkatrészek kompatibilisek?

Figyelt kérdés

ELőkerült egy kb 15 éves pc-m, amit nagyon sajnálnék kidobni, viszont rettentő lassú és gondoltam rá hogy új processzorral esetleg illetve egyéb új alkatrészekkel felturbóznám, viszont nem szeretnék túl sok pénzt rákölteni, egy kb középkategóriás PC-t szeretnék kihozni belőle.

Keresgéltem youtubeon, de túl sok az infó és nem igazán értem hogy mely alaplaphoz pld, mely proci vagy videókártya jó, ebben kérem a segítségeteket



2022. jan. 16. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

3.4Ghz-es P4 a legerősebb ami belemegy, más kérdés, hogy előrébb nem sokkal lennél, a középkategóriától, legalábbis ami jelenleg annak számít, nagyon-nagyon messze lennél. Retro konfignak oké, napi használatra más semmiképp.

2022. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én már túl sok pénzt nem költenék rá.
2022. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Neem, nem. Ennek így nincs értelme. Ez a gép lassú a mai kor dolgaihoz. Ennyi. Alkalmatlan. Nem kell vele foglalkozni.


Ha valamire szeretnéd használni, akkor az a nosztalgiázás lehet. Korabeli szoftvereket tudsz használni vele.

Ha szeretnéd gördülékenyebbé tenni a retro élményt, akkor érdemes bele +memória +ssd. De minden mást hagynék. Ezt a gépet úgy kell használni, ahogy újkorában is lehetett. Ugyanazokat a játékokat/programokat tudod futtatni vele. Újakat nem.


Böngészni sem lehet vele, mert egyfolytában rinyál a tanúsítványok miatt, amit nem kap meg az oldalaktól, mert a régi procik tele vannak biztonsági résekkel. (Van pár retro böngésző ezt elkerülendő... (talán retrozilla az egyik?))

2022. jan. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MGéza ***** válasza:
100%

Középkategóriás ebből már sehogy sem lesz. Az alaplap nem támogat megfelelő procit, a támogatott ram mennyisége is igen kevés mostanság, mondanám hogy net pc lehetne belőle, de még az sem.

Egy értelmes dolgot lehet vele csinálni: Retro konfigot építeni belőle vagy retro gyűjtőnek eladni.

2022. jan. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sajnos erre számítottam :,D Eladni nem fogom, nagyon a szívemhez nőtt de ez a retro téma tetszik :)
2022. jan. 17. 21:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Informatikában pár év alatt elavulnak a dolgok, 15 év rengetegnek számít.
2022. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!