Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép alkatrész árak...

Számítógép alkatrész árak mikor csökkennek?

Figyelt kérdés
Van valakinek valami infója hogy lesz e komolyabb árcsökkenés mostanában? Iszonyat magasan vannak a videókártya árak pl. Meg majdnem mindennek. Érdemes várni a vásárlással vagy nem várható idén komolyabb csökkenés?

2022. márc. 19. 14:25
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
73%

"#4 egy multimilliomosnak nem drága valóban. De nekünk halandó embereknek nem olcsó."


Halandóknak sosem volt olcsó a számítástechnika, főleg nem a high-end cuccok. Mivel egyre komolyabb számítási teljesítményű és komplexitású hardver készül nem is lezs soha olcsóbb, mint korábban. Ezen felül ott van még az infláció és a gyenge forint - de ez utóbbiak ügyében a Kossuth téren kell reklamálnod..

2022. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
76%

Egy B450 TomaHawk alaplap abszolút nem "drága" 34 ezer ft.

Egy 1200/ 2200G esetleg 1600 AF Ryzen megint nem az a drága kategória.


Egy Intel 8-7 évvel ezelőtt drága volt, emlékszem örült az ember ha már földi halandó megtudta venni emberi áron a 2600K-t..

2022. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 Dongaben ***** válasza:
51%
Alapanyag hiány van sajnos az egész elektronikai iparban. :( Régebbi technológiához még van alkatrész, de az újabbakért tömött sorokban állnak a bevők, akik ebben az esetben az elektronikus eszközöket gyártó cégek. Pont egy ilyen cégnél dolgozom, így napi szinten látom, mit jelent az alapanyag hiány... Áremelkedést, és nem csökkenést.
2022. márc. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
#11 akkor most olcsó minden vagy drága döntsd már el...
2022. márc. 19. 15:48
 15/35 anonim ***** válasza:
31%
#12: a használt B450-es lapok 15-18 000 körül mennek a hardveraprón :)
2022. márc. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
#13 alapanyag hiány van az biztos. Én is olyan cégnél dolgozok ahol megszenvedünk mostanában az alapvető dolgokból sincs már utánpótlás ami nélkülözhetetlen a munkánkhoz. Eléggé káosz van. Aztán tegnap pont kaptunk szállítmányt. Persze nem olyat amit akartunk de ennek is örülni kellett már.
2022. márc. 19. 15:50
 17/35 anonim ***** válasza:

"#11 akkor most olcsó minden vagy drága döntsd már el..."


Relatív számítási teljesítményt tekintve olcsó.

Azt figyelembe véve, hogy milyen hardvereket kapsz használtan ( mint pl a fent említett alaplap ) olcsó.


Ahogy írtam: a high-end hardverek viszont sosem voltak olcsók és most sem azok. Mégis mit szeretnél? i9-et és RTX3090-et 50 000-ért? :D

2022. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
#17 kinek kell használt zsákbamacska cucc? Életemben nem vettem semmiből használtat pedig csóró voltam világ életemben. Inkább gyűjtöttem vagy vártam vagy mindkettő hogy meg tudjam venni amit akartam. Egy közel sem felső kategóriás 6600 xt ott van 220 ezer forint. Ennél vannak jóval komolyabb kártyák is. 220 nem volt a régi gépem pár évvel ezelőtt csak 180 ezer. Egy 5600 amd ryzen 100 körül mozog. Aztán az hol van a csúcskategóriától? Szóval miről is beszélsz? Ezek nem drágák? Ugyan kérlek ezt te sem gondolod komolyan...
2022. márc. 19. 16:11
 19/35 anonim ***** válasza:

Ha két évente veszel új PC-t akkor persze hogy drága. Mert ez a divat?

Ha tíz évente veszel csak új gépet akkor ezen időre kiátlagolva az árat már jól jössz ki. Nem kell a fogyasztói társadalom fogyasztását erőltetned ha nem akarod (nem bírod).

2022. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Dongaben ***** válasza:
Akkor, mint kérdező, van némi fogalmad a helyzetről. Lejárt szavatosságú alkatrészeket veszünk "horror" áron bróker cégektől, mert ma már elektronikai alkatrészeket is árulnak ilyenek... A lényeg, hogy legyen! Nem a "Pandémia" az okozója ennek, hanem az, hogy kezd kimerülni a Föld készlete.
2022. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!