Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt a konfigot érdemes "újítani"?

Ezt a konfigot érdemes "újítani"?

Figyelt kérdés

Van egy G1.SNIPER B7-CF alaplapom (Socket 1151), amit 2016-ban vettem i5 6600k-val és geforce gtx 970-el. Sajnos porosodott egy kis ideig a gép 2020-ban, de ki lett tisztítva, és nem liheg egyáltalán. A probléma az, hogy nem igazán viselkedik úgy, mint ahogy elvárnám, tehát nem nyújt olyan teljesítményt, mint régen. Azt el kell mondani, hogy nyagyon ritkán volt/van kikapcsolva, tehát többet megy, mint pihen.

Kiírtam egy kérdést, hogy érdemes-e 290.000-ért x konfigot megvenni, de mondták, hogy kb ugyanaz lenne, mint ez, amibe mondjuk bele is gondoltam és van benne valami igazság, tehát inkább úgy gondolom, hogy ezt kéne újítani. Elvittem egy számítógépes boltbaa, hogy tegyenek rá windows 10-et, meg dobjanak bele egy SSD-t, de ott a fazon kb leszólt, hogy ezt felesleges újítani, meg már nem is lehet, meg 3 évente amúgy is gépet kell cserélni, meg ilyenek. Nos én kicsit túlzásnak tartom azt, amit mondott, méghozzá minden téren, miért ne lehetne újítani socket 1151-es lapot(?). Na mindegy, nem húzom tovább, köszönöm előre is.



2020. dec. 11. 16:08
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Meg prociventilátor, házventilátorok ilyenkor menjenek rendesen, nem kell kímélninőket! 😉
2020. dec. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Mivel alapállapotban 60 fokon van, youtube alatt akár 80-on, gondolom játék közben kiakar sülni xD Ezért úgy tudom, hogy visszavesz a teljesítményből, hogy hűljön. Inkább elviszem a közeli szervízbe, hogy nézzék át, megmondom, hogy túlmelegszik a proci.. párévente tudtommal amúgysem árt pasztát cserélni, meg az is lehet, hogy beszorult a por a hűtőbe, mert azt nem szedtem még le 2016 óta(a videókártyát mondjuk szétszedtem pár hete és azért nem volt vészes állapotban). Sokat keresgéltem az interneten, hogy mi okozhatja a problémát, és millió okot felsoroltak, már szinte mindent megpróbáltam, és a CPU túlmelegedésre a végén gondoltam csak, mint legrosszabb opció, és eszembe jutott, hogy itt az afterburner, ahol meg is néztem( [link] És csak a chrome ment).
2020. dec. 13. 17:49
 33/38 anonim ***** válasza:

Hát igen... ez nagyon rossz hőmérséklet. Szervizbe nem kell vinni. Udvaron kifújatod, ecseteled. pasztát meg magad is tudsz cserélni. MX4 ajánlott. pasztázássnál úgyis kiszeded a hűtőt, szóval egyszerűbb a porolás


ha nem hozza helyre a hőmérsékletet, akkor delid-relid

2020. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Ezt te is megtudod oldani otthon:


-kiszedet kifújatod

-pasztát letörlöd

-egy kicsi borso szem MX4-et nyomsz középre

-hűtőt átlosan vissza csavarod

2020. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Vettem pasztát, a régi már kicsit bevolt barnulva. Letisztítottam, újat rátettem, kitakarítottam mindent, szebb lett mint új korában, és máris megy a légkondi :D Köszönöm a bíztatást, így csak 1000 forintomba került.
2020. dec. 14. 12:14
 36/38 A kérdező kommentje:
Az fps meg most full grafon is az egekben van xd
2020. dec. 14. 12:45
 37/38 anonim ***** válasza:

Spóroltunk neked 300k-t.


Ezt hogy nem lehetett észre venni hogy forró a gép melletted?

2020. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Jeeeee! 🥳🎉🍻
2020. dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!