Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt a konfigot érdemes "újítani"?

Ezt a konfigot érdemes "újítani"?

Figyelt kérdés

Van egy G1.SNIPER B7-CF alaplapom (Socket 1151), amit 2016-ban vettem i5 6600k-val és geforce gtx 970-el. Sajnos porosodott egy kis ideig a gép 2020-ban, de ki lett tisztítva, és nem liheg egyáltalán. A probléma az, hogy nem igazán viselkedik úgy, mint ahogy elvárnám, tehát nem nyújt olyan teljesítményt, mint régen. Azt el kell mondani, hogy nyagyon ritkán volt/van kikapcsolva, tehát többet megy, mint pihen.

Kiírtam egy kérdést, hogy érdemes-e 290.000-ért x konfigot megvenni, de mondták, hogy kb ugyanaz lenne, mint ez, amibe mondjuk bele is gondoltam és van benne valami igazság, tehát inkább úgy gondolom, hogy ezt kéne újítani. Elvittem egy számítógépes boltbaa, hogy tegyenek rá windows 10-et, meg dobjanak bele egy SSD-t, de ott a fazon kb leszólt, hogy ezt felesleges újítani, meg már nem is lehet, meg 3 évente amúgy is gépet kell cserélni, meg ilyenek. Nos én kicsit túlzásnak tartom azt, amit mondott, méghozzá minden téren, miért ne lehetne újítani socket 1151-es lapot(?). Na mindegy, nem húzom tovább, köszönöm előre is.



2020. dec. 11. 16:08
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Beújítanék egy új kárytára, mert szerintem már haldoklik, meg egy procira, és remélhetőleg idővel egy olyan alaplapra, amibe átlehet pakolni őket..
2020. dec. 11. 21:45
 12/38 A kérdező kommentje:
Egy ilyesmin gondolkodnék: GIGABYTE GeForce GTX 1660 Gaming OC Edition
2020. dec. 11. 21:53
 13/38 anonim ***** válasza:
Procit nyugodtan vegyél használtan, mert azok szinte elpusztíthatatlanok. Ha adnál nekem egyet ami nincs szándékosan rongálva, vakon elfogadnám. Ugyan ez vonatkozik a ramra is, ha van memtestes kép mellékelve, vedd meg nyugodt szívvel, azok is nehezen halnak. Videókarit viszont ne vegyél használtan! Azok szeretnek hullani és nem tudhatod, hogy mit csinált vele az előző tulaj. Ha 24/7 bitcoint bányásztak vele, akkor esélyes, hogy kevés szufla van benne és hamar megadja magát.
2020. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Bármilyen videókártyát kompatibilis.
2020. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

Ebbe a gépbe nem kell új videokártya, mert a mostanid is jó neki. Valószínűleg már most procelimites. Szoktál nézni afterburnert? Mit tapasztalsz, melyik nem pörög ki 100%-ra?

Szerintem nincs értelme fejleszteni. Ha lenne is, akkor is előbb a procit. De az meg annyiba kerül, amennyit nem éri meg rááldozna, alig lenne előrelépés.


Használt vásárlásáról szó sem volt. Esetleg a processzor, de azoknak az élettartama örök élet +100 év, szóval éppen lehetne, csak semmi értelme nincs, ha minimális előnyei vannak csak.


A 1660super jó választás lesz... 75 ezerért!! Sima 1660 viszont már nem ajánlott (vagyis de..65 ezer alatt jó vétel), pláne nem 90 ezer felett!! Erre nem tudok mit mondani... Most ez van, ez a helyzet. Nyűglődnek a gyárak a covid miatt, a kriptovaluták az egekben, viszik a videokártyákat, mint az őrültek, szar a forint... Óriási kereslet, csökkenő kínálat.

NE VEGYÉL VIDEOKÁRTYÁT!!


Ez egy javaslat persze, aztán arra költöd a pénzedet, amire szeretnéd...


Minden mást érdemes akár most megvenni. Csak videokártyát nem!

2020. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Igen, papíron nagyon jó is az a GTX 970, csak már legalacsonyabb grafikán, legalacsonyabb felbontáson is vannak mikroakadások, ami miatt kezd nagyon élvezhetetlen lenni a gamelés, és pont arra használom.. Már nagy előrelépés lenne az is, ha ugyanezt a kártyát lecserélném ugyanerre, ami új.. Nagyon nem jó már a teljesítmény.
2020. dec. 11. 23:56
 17/38 anonim ***** válasza:

A mikroakadások a processzor miatt vannak. A végső képet a processzor rakja össze. Ha gyenge, akkor hiába küldi el a videokártya... a kész képet már nem kapja vissza. Így egyszerűen eldobja azt a frame-et. tehát pl egy fix 60 FPS-nél 16,6 ms (milliszekundum)-onként vált a monitorodon a kép. Tegyük fel, hogy a videokártya ezt tudja az adott játékkal. A processzor viszont nem.. nem készül el vele időben, ezért egyszerűen kimarad az a kép, és a következő készül csak el. így két kép között már nem 16,6, hanem kétszer annyi, ~33ms idő telik el.

A mikroakadások gyenge processzorra utalnak. Ha pl másodpercenként van 3 ilyened, akkor tulajdonképpen 57 FPS-ed van... csakhogy a folyamatosságot teljesen kikészíti ez, mert nem egyenletesen oszlik el ez az 57 képkocka, hanem 60-ból 3-at random kidob, amit épp nem tud feldolgozni.


Szóval így működik ez. A videokártya többet tud, de a proci kidobja.

2020. dec. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

MSI AFTERBURN-et letöltöd és látod mi kevés!


CPU %

RAM %

GPU VRAM (3,5gb közelében már problémás a GTX 970)

2020. dec. 12. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Amúgy utánaolvastam a processzornak, nem folytja ezt a konfigot(max 3.valami%-ot írnak max). Emlékszem, hogy amikor összetettem a gépet(nagynehezen, mert én magam csináltam), akkor jó volt, probléma nélkül ment a saját elvárt teljesítményéhez képest, de most így 3.-5 év után már közel nem olyan, mint volt.. Kipróbálom ezt az afterburnert, és feltöltöm a képet. Köszönöm.
2020. dec. 12. 19:17
 20/38 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem, mit kell ezen nézni: [link]


(nem engedi a linket, szóval a ".eu" előtt 2db "." van

2020. dec. 12. 19:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!