Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt a konfigot érdemes "újítani"?

Ezt a konfigot érdemes "újítani"?

Figyelt kérdés

Van egy G1.SNIPER B7-CF alaplapom (Socket 1151), amit 2016-ban vettem i5 6600k-val és geforce gtx 970-el. Sajnos porosodott egy kis ideig a gép 2020-ban, de ki lett tisztítva, és nem liheg egyáltalán. A probléma az, hogy nem igazán viselkedik úgy, mint ahogy elvárnám, tehát nem nyújt olyan teljesítményt, mint régen. Azt el kell mondani, hogy nyagyon ritkán volt/van kikapcsolva, tehát többet megy, mint pihen.

Kiírtam egy kérdést, hogy érdemes-e 290.000-ért x konfigot megvenni, de mondták, hogy kb ugyanaz lenne, mint ez, amibe mondjuk bele is gondoltam és van benne valami igazság, tehát inkább úgy gondolom, hogy ezt kéne újítani. Elvittem egy számítógépes boltbaa, hogy tegyenek rá windows 10-et, meg dobjanak bele egy SSD-t, de ott a fazon kb leszólt, hogy ezt felesleges újítani, meg már nem is lehet, meg 3 évente amúgy is gépet kell cserélni, meg ilyenek. Nos én kicsit túlzásnak tartom azt, amit mondott, méghozzá minden téren, miért ne lehetne újítani socket 1151-es lapot(?). Na mindegy, nem húzom tovább, köszönöm előre is.



2020. dec. 11. 16:08
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
2020. dec. 11. 16:08
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Újonnan már nem lehet kapni ilyen CPU-t, de pont a CPU-k azok amik kvázi elpusztíthatatlanok, így használtan lehet bele kapni jobbat. A kérdés az, hogy megéri-e. 3 évente valóban nem veszünk új gépet, max azok, akik a legújabb játékokat 4K-ban ultrán akarják tolni, de ez a gép egy videókártya újítást követően jó lesz még kompromisszumokkal játszani is. Netezéshez pedig egy 3. gen i3-as proci az integrált GPU-jával is elég. Szóval ne hallgass arra a fazonra, vegyél egy SSD-t, ha pedig játszani akarsz, videókártyát is és jól megleszel még 2-3 évig.
2020. dec. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
Nem igazán. A GTX970 hellyel-közzel még rendben van, értelmes alternatíva most úgy sincs a készlethiányok miatt (nagyon nyomják a sugárkövetést, szóval régebbi kártyát nem tanácsos venni jövőállóság szempontjából). A processzor kevés a 4 mag 4 szál miatt, de ettől feljebb már csak a 6700, és a 7700 van, amiket eszméletlen áron lehet csak megvenni, és annyival nem jobbak. Ami észszerű megoldás lenne, az egy SSD, és egy friss telepítés. Utána meg a DDR5 korszakban újítani.
2020. dec. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

FONTOS!!!

Az alaplapod 1150 v1 !!!!

fontos, hogy v1!

Tehát csak a 6 és 7. generációval kompatibilis. (utóbbival is csak biosfrissítés után - lásd: alaplap hivatalos oldal CPU support list)

folyt...

2020. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
csak elírtam... 1151 v1
2020. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Értelmetlen volt kiírni még egy kérdést.....
2020. dec. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

...folytatás (#4 vagyok):

290 ezer forint? És itt mondták, hogy az nem lenne elég előrelépéshez? Abból 1080p csúcs konfigot lehet kihozni!! Ja, de most nézem, hogy írtam is javaslatot. Változatlan a véleményem. Őhmm... csak a videokártyát nem szabad most váltani, mert nagyon kicsi a kínálat mindenből, és csak nagy felárral lehet hozzájutni mindenhez. a Többi alkatrészt meg lehet venni már most is, bátran. Nagy előrelépés!


Idézem:


„Botrányos árakon vannak a videokártyák, így szerintem azt [szerk: a jelenlegi GTX 970-et] tartsd meg egyelőre!


A többi:

Asrock B460m Pro4

10400F

(Procihűtő egyelőre maradhat a gyári. Fix órajeles, így csak a hang miatt érdemes cserélni)

2x8 GB G.Skill aegis 3000 mhz”



A többi, ha nincs még semmid, nem menthető semmi:

SSD: Kingston A2000. Van 250GB, 500GB, 1TB. igény szerint

HDD igény szerint

Táp: 500W pl: FSP HEXA+ pro, be quiet! system power 9

ház igény szerint


január-február-márciusra állhatnak vissza a videokártya árak. Akkor vegyél újat, ami belefér a keretbe. pl: 3060 Ti jó lenne, ha akkorra már 150 alatt lenne


A mostani Géppel mi legyen... Valakinek még jó lehet, szóval add el félkonfigként vagy alkatrészenként hardveraprón! prohardveren van gépbeárazós topic. segítenek

2020. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Szerintem számítasd be a procid i7-re 6700k vagy 7700k-ra, a kártyád add el és vegyél egy vega 56-ot vagy gtx 1070/1080/ti-t (használtan).
2020. dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Ebbe az alaplapba milyen kártyákat lehet beletenni? Mert ugye azt tudom, hogy a processzornál a "socket 1151"-et kell nézni, de a kártyánál mit?
2020. dec. 11. 21:43
 10/38 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a használt dolgokért sosem voltam oda, mivel nem bízom bennük.
2020. dec. 11. 21:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!