Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt a konfigot merre érdemes...

Ezt a konfigot merre érdemes továbbfejleszteni? (AMD Ryzen 5+Asus ROG Strix B450-F Gaming)

Figyelt kérdés

AMD Ryzen 5 2600 BOX (AM4)

Asus ROG Strix B450-F Gaming (AM4)

Gigabyte GV-N660OC-2GD

G.Skill Aegis DDR4 3000MHz 16GB (2x8GB)

240 GB SSD

3 TB HDD

Chieftec Smart 600W


A videokártya az elöző konfigbol lett csak atrakva. Érdemes ebbe venni 200 000-ért egy mai videokártyát, vagy inkább alaplapot és/vagy processzort kell cserélni? Esetleg a RAM kevés? Új videókártya esetén érdemes bennehagyni a régit is? Tápegység minden esetben jo vagy nagyobbra kell cserélni?


2020. nov. 26. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Felteszem játékra használod, ebben az esetben a ram tökéletes. Ha cpu+gpu csere nem fér bele akkor egyértelműen gpu. Ha van lehetőség rá nyilván jó lenne mindkettőt cserélni, de ha magasabb(1440p vagy felette) felbontásban akarsz játszani teljesen vállalható a 2600 bármilyen kártyával(alatta lenne cpu limited pl egy 2080s, vagy annál gyorsabb kártyával - de akkor sem dől össze a világ ha 3080 at raksz mellé 1080p re, ez semmiképp sem egy rossz proci, csak épp van már nála érezhetően gyorsabb is).
2020. nov. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ja azt nem irtam, első az animácio szerkesztés, renderelés, stb. játék is van persze de nem az a fő szempont. én azt hinném, hogy ott (animácioszerkesztés, renderelés) a videokártya számit, de nem vagyok hardveres, ezért a kérdés.
2020. nov. 26. 08:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ mivel renderelsz\animálsz, meg attól is hogy pontosan milyen rendererélsről\animálásról van szó, 2d vagy 3d - utóbbi többnyire inkább cpu igényes, ha videót vágsz akkor a legtöbb népszerű program ma már ki tudja használni a gpu t. Így meg te tudod hogy a ramod elég-e.
2020. nov. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!