Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom ezt megoldani?

Hogyan tudom ezt megoldani?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni.


Most windows 7 van fent a gépemen, de szeretném feltelepíteni a windows xp-t is 20GB-ra elkülönítve. 160GB-os winchesterem van 2 partícióra osztva (A C:\ meghajtó 50GB a D:\ 100GB). Találtam a neten egy erre alkalmas programot (EASEUS partition master 3.5), de nem tudom kezelni. Ha valaki tudna ebben segíteni megköszönném, hogyan tudnék 20Gbot elkülöniteni a D-ről.


Ha ezek után sikerülne létrehozni a 20GBos partíciót, csak ugyanúgy kell feltelepíteni az xpt ahogy eddig is? Sima bootolás, f8, a 20GBos particio kiválasztása majd telepítés? És ezek után minden indulásnál kitudom majd választani a betölteni kívánt rendszert?


A válaszotokat előre is köszönöm!


2010. jún. 14. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Kattints rá arra a partícióra, melyből le akarsz venni (D:-re gondolom) a sávból, mely a partícióidat mutatja, majd átméretezés (resize) gomb, és vegyél le belőle 20 GB-ot, ezután meg fog jelenni egy Nem particionált terület, erre pedig létrehozás (create) menüpont, és kész is.

(fejből mondtam, nem biztos, hogy 100%-ig pontos, de valami hasonlókat keress)

Ezután telepítésnél pedig majd ezt kell kiválasztani, és ugyanúgy mint máskor.

2010. jún. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért sajnos nem lesz ennyire egyszerű dolgod, mivel az xp felülírja az MBR-t meg minden szart és így bár a 7-es rajta marad a gépeden, nem fogod tudni elidítani.

Ezt olvasd át: [link]

2010. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előbb xp utána win7. Így kell majd újratenni cakk-pakk, akkor választhatsz. De ha üres a D-d, partícionálhatsz telepítőből is. Én így tudom, de lehet van valami spéci megoldás...
2010. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!