Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehúzott a számítástechnikus?

Lehúzott a számítástechnikus?

Figyelt kérdés

Két laptopot vittem el neki, hogy telepítsen rajta szoftvereket. Az egyiken XP-ről kellett frissíteni Vistára, telepíteni rá a levelező progit, játékokat, adatokat menteni, felmásolni, a másikon már fel van telepítve a legális Windows 7, erre szintén progikat kellett telepíteni.


Először, amikor vittem a gépeket, azt mondta, hogy laptoponként 8-10 óra lenne a munka, így kb. 2 x 14 ezer forinttal számoltam. Amikor egy hét után mentem hozzá ismét, jelezte, hogy csak az egyik gép kész, 22 órát dolgozott vele, ez 45 ezer forint lesz, a másik gépért 25-30 ezer forintot fog majd kérni, így kb. 75 ezer Ft lesz a két laptop telepítésére csak a munkadíj!


Ennyi pénz reális szerintetek? Úgy érzem, átvertek, de már nem tudok tenni semmit...



2014. okt. 26. 18:45
1 2 3
 11/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Oraberol szolva

22x350

Egy magyar proli ezért ösze tehetné kezeit

2014. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet felszámolta a gigabaytonkénti 150ft -ot. xĐ
2014. okt. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Na, az engem is érdekelne, hogy melyik cégről van szó...

G.

2014. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 pinkpancser ***** válasza:
100%
Saját laptopot szétszedtem, kitakarítottam, pasztáztam, win újratelepít, szükséges programokat felraktam, régi vinyóról lementettem ami kellett, win megkapta a frissítéseket... 4 óra, de nem siettem és ebbe beleszámít az ebéd is.
2014. okt. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Ismerőseim is hasonló véleményen vannak és én is rájöttem, hogy csúnyán átvertek :( Bár megérdemelné, nem teszem ki a nevét (egy maszekról van szó egyébként, aki odahaza, egy nyugat-magyarországi kisvárosban nyomja az ipart). A tanulópénzt már elkároltam, de soha többet nem fogok a közelébe sem menni az illetőnek. Másoknak tanulságként írtam le a sztorimat, legyenek ilyen esetben dörzsöltebbek, mint én voltam...
2014. okt. 26. 20:18
 16/21 anonim ***** válasza:

"nyugat-magyarországi kisvárosban"

Mit ad Béla, pont nyugat-magyarországi kisváros környékén lakok, így megkérlek, hogy fontold meg, hogy megosztod a dolgot velünk, már csak azért is, hogy más ne járjon úgy, mint te. Úgy tűnhet, hogy jó ötlet "futni hagyni" a tagot, de ne feledd, hogy közvetetten más pénzével játszol!

G.

2014. okt. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem osztod meg, hogy ki volt ez az utolsó alak (mert nagyon finoman neveztem meg azt, aki ennyire átveri azt, akiben kifosztható balekot lát), akkor minek írtad le egyáltalán? Te is tudod, hogy mocskosul átver a fickó, most is veri át a következő szerencsétlent és röhög a markába. De a legjobb lenne, ha összefoglalnád értelmesen, nevekkel, és elküldenéd a Homár blognak az esetleírást. Talán kiteszik. Ajánlom, máris kezd neki a fogalmazásnak. A társadalom megérdemli, hogy értesüljön az ilyen "szakemberekről", és ne foghasson ki több szerencsétlen hozzá nem értőt.


"egy maszekról van szó egyébként, aki odahaza"

Sőt, továbbmegyek (mert rohadtul felk.ú.rt ez az eset) megérdemelné, hogy egy navos "haverral" menj el átvenni a gépet. Remélhetően "feketefuvar" lesz a szolgáltatása és akkor szopjon csak mélytorokba, hogy zöldüljön bele a r0hadék. Nem nyelnék le ekkora gazemberséget, az tuti.

2014. okt. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha maszek alapon csinálja, még nem is cég, akkor simán felnyomnám...én még 3ezret is félve kérek el az emberektől.
2014. okt. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 10.000 Ft a reális ára egy laptop telepítésének (oprendszer+driverek). Erre jön még kb. 5000 az adatmentésre.

Miért ne tudnál tenni? Nem fizeted ki és kész. Megmondod neki, hogy adsz neki 15-öt az első gépre a másikat meg viszed máshova aztán viszlát.

2014. okt. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
10.000 Ft se túl reális ár, de ez már megengedhető egy cégnek. Nem pedig maszek alapon.
2014. okt. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!