Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehúzott a számítástechnikus?

Lehúzott a számítástechnikus?

Figyelt kérdés

Két laptopot vittem el neki, hogy telepítsen rajta szoftvereket. Az egyiken XP-ről kellett frissíteni Vistára, telepíteni rá a levelező progit, játékokat, adatokat menteni, felmásolni, a másikon már fel van telepítve a legális Windows 7, erre szintén progikat kellett telepíteni.


Először, amikor vittem a gépeket, azt mondta, hogy laptoponként 8-10 óra lenne a munka, így kb. 2 x 14 ezer forinttal számoltam. Amikor egy hét után mentem hozzá ismét, jelezte, hogy csak az egyik gép kész, 22 órát dolgozott vele, ez 45 ezer forint lesz, a másik gépért 25-30 ezer forintot fog majd kérni, így kb. 75 ezer Ft lesz a két laptop telepítésére csak a munkadíj!


Ennyi pénz reális szerintetek? Úgy érzem, átvertek, de már nem tudok tenni semmit...



2014. okt. 26. 18:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

atyaúristen

egy haverod is megcsinálta volna ezt ingyen...

2014. okt. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, milyen 22 órát? :D Nagyon csúnya lehúzás, ezt már érdemes feljelenteni. És laptoponként 8-10 óra munka??? Mi van??? Egy komplett telepítés programokkal, driverekkel , mindennel együtt 2 óra. És még kényelmes voltam. Ez teljesen irreális, és gátlástalan lehúzás!!!!
2014. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb írj egy egyetemi csoportba (vagy keress meg engem) és sör/csoki/apróért (kb 5k/gép) elkészül.


A szervíz nevét pedig nyugodtan írd ki, szomorú lenne ha híre menne egy ilyen orbitális lehúzásnak.

2014. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"22 órát dolgozott vele" !?!? Javítani is kellet, és hardvert cserélni!?

Én a rajta lévő licenszel 5-ért telepítem, +5 ért beállítom, rárakom a szükséges programokat (vírus védelem, open office, ha volt előtte MS licenszel akkor MS Office, videó lejátszó + nativ codecekek, meg pár ingyenes hasznosság...)

Függetlenül hogy 10 órán át telepít, vagy 4 órán át, mert elindítom néha ránézek, de csinálja magától. :-)

Csak a driverek, és néhány beállítás amit manuálisan végzek.


Én helyedbe leformáztatnám, nem lenne rajta semmi, azt haver felrakja. :-)

2014. okt. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten lehúzott, mert még a frissítések feltelepítésével se lesz egy gép 22 óra, csak akkor, ha elcseszi, de az meg nem a felhasználó kára. Viszont a 2000 Ft-os órabér reális.

Az egy dolog, hogy ti 5000-ért megcsináljátok feketén, meg hogy az adatmentés megy magától, meg települ magától minden. Ettől függetlenül az ugyanúgy munkaidőnek számít. Ha belegondolsz, hogy ez lenne a foglalkozásod, és napi 8 órában ezt csinálnád, akkor se mondaná a munkáltató, hogy hát a gép települ magától, nem fogsz 8 órás fizetést kapni.

Ha egy géppel az elejétől a legutolsó kattintásig 5 órát foglalkozol, mert sok adatot kell menteni, lassú a gép, lassan települnek a programok, driver sincs hozzá, nem jó hozzá, amit letöltöttél, stb. az 'valóságban' 10ezer Ft lesz, nem 5000 + egy kis kva anyád a lassúság miatt.

2014. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Érdekes fejű krapek lehet
2014. okt. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

22 óra alatt én összeraknék egy gépet a nulláról, és feltelepítenék rá minden alapvető programot és drivert. Jah várj, túloztam, ez max 4 óra(és még lehet ez is sok). Az a 22 óra hogy volt? Este elindította a telepítést, elment aludni, aztán reggel folytatta? Én ki nem fizetném.

Amúgy Vista-ra nem érdemes frissíteni, legyen 7, vagy maradjon az XP.

2014. okt. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legyen 5 óra, ez alatt 3-4-et dolgozhat más dolgon is, számlázzon 3ezret óránként és akkor 6e/gépnél vagyunk. Vagy csinálja meg mind2t 3*5=15e-ért. Nagyonmaximum.
2014. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
Hát igen konkrétumokat nem tudni pl 2TBnyi adatot kelet menteni menyi program is kelet
2014. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Ilyet lehet csinálni? (Biztos lehet, hisz azért csinálta ő is.) Holnap első dolgom lesz kiváltani az egyéni vállalkozóit és felmondok a munkahelyemen. :D
2014. okt. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!