Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lassú a netem?!

Miért lassú a netem?!

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy ugye van egy 100 mb-os netem, ketté van osztva, de a faterom szinte nincs is itthon, szóval igazából scak én használom. Ugye ha a 100 mb ketté van osztva akkor nekem 50 mb-nek kéne lennie, de legalább a letöltésnek 25 megával kéne jönnie, de már egy jó ideje csak majd 6.5 megával jönnek le a dolgok, és a speedtest se mutat 5 megánál többet. Mi lehet a probléma?
2011. máj. 19. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

> Az a problémám, hogy ugye van egy 100 mb-os netem

Hol látod hogy 100Mbit-es neted van? A hálózati kapcsolat ikonnál a tálcán? Az nem az internetkapcsolat sebessége, hanem a hálózati kártya sebessége. Vagy az internetszolgáltatónál 100Mbit-es netre fizettetek elő? Azért kérdezem, mert tudtommal magyarországon semelyik internetszolgáltató nem ad 100Mbit-es netet.


> Ugye ha a 100 mb ketté van osztva akkor

> nekem 50 mb-nek kéne lennie,

Nem. Ha tényleg 100Mbit-es előfizetésetek van, és a faterod nem használja akkor 100Mbit-nek kell lennie.


> 6.5 megával jönnek le a dolgok, és a speedtest

> se mutat 5 megánál többet.

Három lehetőség jut eszembe:

- Az internetkapcsolatod nem 100Mbit-es (nézd meg a szerződést)

- A szolgáltató maximum 100Mbit-es neted ad, de a szerződésben garantált sávszélesség ennél jóval kevesebb (és ugyebár miért igyekezne a maximumot szolgáltatni)

- Sz*r a router. (az útválasztó ami ketté osztja a netet a te géped és apád gépe között)

2011. máj. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen jól leírta az első.
2011. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
kösz a segítséget! sokat jelent
2011. máj. 19. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!