Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lassan nem látom értelmét a...

Lassan nem látom értelmét a játékos pc-nek más is van vele így?

Figyelt kérdés
Pont számolgatom,hogy a pár éves PC-m az pont olyan eladáskor mint mikor egy autó gazdasági totálkárosra törik.Beletoltam egy nagy adag pénzt de már töredékét sem éri.Elgondolkodtam,hogy ilyen áron akarok e játszani a jövőben.

júl. 8. 01:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
77%
17-es: de megint mégis miről beszélsz? Továbbra is, ha Switch szinten akarsz játszani (tehát 720p vagy 1080p), akkor egy 5-6 éves középkategóriás videokártya a mai napig gyakorlatilag bármilyen játékkal megbírkózik. Példának okáért vegyük a Helldivers 2-t, idei játék, a minimum követelmény egy 10 éves Intel i7 4790K illetve egy 8 éves Nvidia GTX 1050Ti. Mutass rá egy akár csak egyetlen egy, mondjuk 2000-es AAA játékra, ami akárcsak elindulni hajlandó lett volna egy 1995-ben összerakott gépen. Csak hogy legalább irányba tudjalak rakni, 1995-ben egy igazán b@szó PC az mondjuk egy Intel Pentium 54C volt, 200MHz-es boosttal, 8 vagy 16MB RAM-mal, esetleg egy 3dfx Voodoo kártyával. Csak úgy érdekességként megjegyezném, hogy egy ilyen gépen az 1998-as Half-Life sem tudott 640x480-as felbontásnál olyan 20FPS-nél többel futni.
júl. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
84%
#20 Akkor vegyél 1080p monitort. De mondok jobbat, 1440p monitor ellenére is beállítható 1080p-re a játék. Azzal kezdted sokba kerül, erre kiderüp hoby az igényeid nagyok. Ez olyan mintha mondanám hogy lassan nem látom értelmét az autóknak, mert megfizethetetlen. Ja, egyébként az igényem a 300-as tempó meg hogy 2.5 másodperc alatt legyen százon. És nincs pénzem Ferrarira...
júl. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Én most télen (fél éve) vettem 2M-ért egy gépet (i9, 4090, 64GB) plusz 3db 32"-s 4K monitort (350k darabja).

Emellet van egy PS5 egy 600K-s oled 65"-os TV.


Ez volt vagy már 20éve azaz gyekekkorom óta az, hogy legyen egy kimaxolt gépem.

Nyilván nem mindent áldoztam fel, hanem IT-ban dolgozok fejlesztőként azaz 2.4M a bruttóm (~1.6M nettól).

:/ Csak van egy feleségem aki nem tud félre tenni, így én is helyette teszek félre...

júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
77%

"A Pentium 4 korszakban volt az amiről beszélünk, hogy minden ment, nem tolták túl a gépigényt."


Jó, akkor vegyük csak a Pentium 4 korszakot, tehát 2000-től 2007-ig. Hány olyan 2007-es AAA játék van, ami elfut BÁRMILYEN 2000-res PC-n? Vegyük a legbikább 2000-res gaming PC-t, mondjuk egy Intel Pentium 4-et, 1,5GHz-en, 128MB RAM-mal (és az szerintem még sok is a korhoz), egy Geforce 3-as videokártyával megtapsolva. Ezen a gépen a Crysis el sem indulna, a Half-Life 2: Episode 2 el sem indulna, a Call of Duty 4 talán 640x480-as felbontásban tudná a 30FPS-t, a Rainbox Six Vegas el sem indulna. Miről beszélünk itt?


Egyszerűen az idő megszépítette azt a korszakot, a valóság az volt, hogy akkoriban egy gép sokkal kevesebb ideig volt időtálló, akkora teljesítménybeli ugrások voltak évről évre. Csak hasonlítsd össze az első Pentium 4-eseket az utolsó Pentium 4-esekkel (igaz, azok már a belépő kategóriát képviselték), hogy lásd a különbséget.

júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

22/


Anno 1080p ről váltottam,miért váltanék visszafelé?Akkora hatalmas igényeim nincsenek,hogy pl minden very high-ban fusson.

júl. 8. 13:19
 26/34 anonim ***** válasza:
77%
Az "igények" mindenhol mások. Én is el vagyok, és sokáig el is leszek 1080p-n,főleg anyagi megfontolásból. Az 1440p főleg videó kártyát követel, ott a proci nem annyira fontos. Egy videokártya cserével valószínűleg meg is úsznád. Habár nem tudjuk mid van. És minél nagyobb a felbontás annál drágább ez a "sport". Azt csak te tudod neked megér-e ennyit.
júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
84%

De kedves kérdező, most akkor azért van ez a hobbid, hogy élvezd, vagy azért, hogy nyerészkedni tudj rajta? Ha azt szeretnéd, hogy megtérüljön a pénzed, akkor ne PC-t vegyél, hanem részvényeket.


Persze, hogy idővel lemegy a gép ára, ez van. Ez gyakorlatilag minden hobbira igaz: ha focizol, a cipő és a labda előbb-utóbb elhasználódik, értéke csökken. Ha könyveket olvasol, azok előbb-utóbb besárgulnak, szétesnek, az értékük csökken. Ez van. A dolgok elhasználódnak, jönnek helyettük jobbak. Nem lehet minden hobbi értékálló :)

júl. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
59%
Milyen magas ló? Az emberek nagy része több pénzt bax el, mint én. 600k-s almás nokia sem olcsó mégis az emberek tömeg számra veszik hitelre 2 évente a telókat. Aki meg pl horgászik, airsoftozik az is rengeteget tud beleönteni a hobbijába, a kocsiszexuálisokról ne is beszéljünk. Te el vagy tévedve öcsi, itt az, hogy mondjuk 3-6 évente veszel 1 millióért gépet még sok lóvé sem kell hozzá. Ha egyszer kiszámolod hülységekre mennyit baxol el évente, akkor rájössz, hogy hány gép árát iszod el, vagy költöd más dolgokra amiknek még kevésbé van haszna, DE TE élvezed és így neked megéri.
júl. 9. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Szerintem brutál olcsó szórakozás. Évi 2-300 ezret költök játékokra és új hardverekre. Ez nincs napi 1000 ft. Milyen szórakozást tudsz megvenni ennyiért bárhol, akárhol!?
júl. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Én is szeretek játszani, mégsem kell egy vagyont költenem rá.

Ahogy #7 is rávilágított, nem csak úgy lehet játszani, hogy mindig az éppen leghardverzabálóbb játékokkal játszik az ember. Persze, ha neked az a célod, akkor gyakran, és mélyen a zsebedbe kell nyúlnod, ez tény. Vagy beruházhatsz egy konzolra, azt nem kell évente felújítgatni. Esetleg gondolkozhatsz a játék streaming paltformokon, bár a kínálat ott azért némileg korlátozott.

A világ nem fekete-fehér. Nem csak az a két opció létezik, hogy vagy milliókat költesz a gépedre, vagy nem játszol. Egyébként is: ha az ember szeret valamit csinálni, akkor nem biztos, hogy a legüdvözítőbb megoldás az, ha mellőzi azt a tevékenységet.

júl. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!