Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lassan nem látom értelmét a...

Lassan nem látom értelmét a játékos pc-nek más is van vele így?

Figyelt kérdés
Pont számolgatom,hogy a pár éves PC-m az pont olyan eladáskor mint mikor egy autó gazdasági totálkárosra törik.Beletoltam egy nagy adag pénzt de már töredékét sem éri.Elgondolkodtam,hogy ilyen áron akarok e játszani a jövőben.

júl. 8. 01:47
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Akkor van értelme, ha kell a nagyobb felbontás vagy a framerate, meg ha esetleg van olyan pc only cím, amit nem engedsz el. Akkor is van értelme, ha azt az irányítást szereted jobban alapból (nyilván van konzolhoz is billentyű+egér, nem mindig oké a támogatás állítólag). Akkor is van értelme, ha modding központú az élet, akkor is, ha egyszerű eszközökkel videózhatsz, akkor is, ha alkotsz machinimákat, saját zenéket, vagy ha filmet vágsz, ésatöbbi. Egyszerűbb egy GPU csere, amikor megérett rá az idő, és ugyanez áll CPU vagy alaplap+CPU cserére is. Meg ha kell ram, akkor hardveraprón hamar lezavarsz egy duplázást. Nagy generációváltáskor, mikor jól kijavítgatták a gyerekbetegségeket, érdemes lehet cserélni.
júl. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
77%
Még mindig 1000× jobban megéri mint egy konzol. Ja, és már én sem Windows-t használok, a gamer pc-men linux van, meg van mellé egy macbook-om. A windows nagyon rossz irányba megy el.
júl. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Kedves Vezető ***** válasza:
23%

Túltolták a gépigényt egy ideje.

Régebbenevetted a grafikát, és végigvitted a játékot, ha megfelelt , akár 480p-be/akárhogy, ma kiírja hogy nem jó ez/az=el se indul, ez van. Konzolon se sokkal jobb a helyzet sokkal, PS5 re is csak azért jött ki csak oda/Series-re a Mortal 1 is, hogy megvédd, holott Ps1/2-n még az volt a lényeg, hogy egy adott generáció alatt özönlöttek a játékok, sokszor olyanok is, amik nem voltak Pc-n.

(Érdekes, Switchre ki kíbták adni, igaz, olyan is lett)

Átalakult a piac.

Vagy maradva a Mortal nál:

Megveszed. De aztán egy csomó pénzt beletolhatsz hogy teljes legyen, nézzenek ki valahogy a karakterek.

Már rég kellene hogy legyen GTA 6, Bloodborne 2, új Dark Souls, de sehol semmi. Érkezik egy Silent 2 remake.

júl. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 Kedves Vezető ***** válasza:
0%
*levetted
júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Kinek mi. Én anno próbáltam a konzolt, de a játékoktól is függ a dolog, hogy milyen típusú. Nekem sok konzolos verzió jóval butábbnak tűnt, hiába volt gyorsabb. A másik, hogy amivel játszok, ahhoz vannak addonok, de ettől búcsút lehet mondani konzolon, és úgy meg kb a játékidő nagy része olyan dolgokkal telik, amik kevésbé élvezetes. Egy PC még mindig sokoldalúbb, mint egy konzol szerintem és ha játékra már nem is használható, másra igen.

Én beérem kisebb hw igényű játékkal is és most lesz 5 éves a gépem, most cseréltem procit, meg 1 éve vga-t és ssd-t,kb 470eFt-ba van, azaz kb 8000 Ft/hó, de ha már nem költök többet rá és bírja még egy évet, akkor már csak 6500 Ft/hó alatt lesz a hw költségem. Sok? Akkor menjen el az ember moziba, meg utazgasson ide-oda, stb..

júl. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
58%

"Túltolták a gépigényt egy ideje.


Régebbenevetted a grafikát, és végigvitted a játékot, ha megfelelt , akár 480p-be/akárhogy"


Fogalmam sincs, miről beszélsz, te szerintem nem ugyanabban a világban éltél, mint én. A '90-es, 2000-res években a technológiai fejlődés olyan elképesztő iramú volt, hogy egy PC három, maximum négy évig volt használható játékra, utána dobhattad ki az egészet gyakorlatilag. Én '98-ban vettem egy Vodoo 2-t, ami akkoriban a technológia csúcsának számított, a 2001-es Return to Castle Wolfenstein már el sem indult rajta. 2002-ben vettem egy akkoriban szintén elég bikának számító Geforce Ti 4600-at, na azon a 2004-es Half-Life 2 egy diavetítés volt 800x600-as felbontásnál. A 2007-es Crysis-t egy kétmagos Athlonon és egy Geforce 7800GT-n próbáltam futtatni, az 1280x1024-es felbontásnál közepes beállítások mellett futott 30-40FPS között.


Ma meg egy lassan 6 éves RTX 2080Ti gyakorlatilag BÁRMIT nevetve, hahotázva elfuttat 1080p-ben 60FPS-el, közepes-magas beállítások mellett.

júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Kedves Vezető ***** válasza:
0%

Nem tudom, Én Win Xp vél egy csomó mindent végigvittem, a Half Life 2-t is, de egy ideje ha nincs hd-s videokártyád/hanggártyád el se indul.

Ja, igen, pc fanboy, hogy "ezek alap dolgok nár", mert olyan baromira nagy feature lenne levinni a grafikát Pc-Switch szintűre hogy mindenki tudjon játszani..

Hagyjuk is..

júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Kedves Vezető ***** válasza:

Mert ha nekem jó Stereo-ban, 480p ben az Új Mk1, elindul ? :)

Eleve úgy adják ki a játékokat hogy bizonyos dolgok nélkül el sem indul.

A Pentium 4 korszakban volt az amiről beszélünk, hogy minden ment, nem tolták túl a gépigényt.

Megfelelő optimalizálással Switchnen is megy , Stereo-ban a Witcher 3, használtan egy 50 esből megúszod Ps4 én is, de a Horizont Zero West et, Spidermant, Death Strandinget is, Last Of Us 2-t, Days Gone-t, Göd of War-t...

Ha mutatsz olyan 50 ezres Pc-s konfigot, amin ezek ugyan úgy futnak full HD-ben, okés. :)

júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Kedves Vezető ***** válasza:
0%
*god
júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Én értem itt az 1080p-s embereket de nekem 1440p monitorom van szóval ehez még drágább a hardver.
júl. 8. 10:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!