Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit csináljak?!!?? MOSTMÁR...

Mit csináljak?!!?? MOSTMÁR ELEGEM VAN!!🤬

Figyelt kérdés

Az Instagram aztán tudja hogy rontsa el az ember napját!!!

December eleje óta hihetetlenül rossz lett az egész, itthon be se tudok lépni, hiába írom be a jelszót, mindent, csak pörög az a kicseszett karika és nem csinál semmit. Magyarán nem enged be, nem tudok instagrammozni. Mi lehet a probléma??? Ismerőseimnek működik, és ha nem itthon vagyok hanem rokonoknál, az ő wifijéről megy az én telefonomon is az insta. De itthon nem enged be soha!



2022. jan. 26. 11:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha kenyszerit valaki, hogy instagrammozz, akkor fordulj a hatosagokhoz segitsegert.
2022. jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Ne lépj be.
2022. jan. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokra gondoltam
2022. jan. 26. 11:24
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmazás újratelepítése gondolom megvolt már. Telefon újraindítása, esetleg végső esetben gyári visszaállítás? Mobilnetről megy otthon? Router újraindítást próbáltad? Hátha új IP-t kapsz. Más készülékről de a te profilodba lépve működik otthonról?
2022. jan. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Persze. Rengetegszer letöröltem, visszatelepítettem, de hiába. Wifiről megy, múltkor kikapcsoltam a modemet egy 15 percre, aztán vissza, de semmi nem változott. Itthon más eszközről sem működik az instagram, viszont ha elmegyek pl testvéremhez, ott még működik erről a telefonról, meg bármi másról. Ezért érdekes ez nekem
2022. jan. 26. 11:35
 6/17 Denta ***** válasza:
100%

Szia, először érdemes lenne megnézni azt hogy a wifi routerrel van e probléma általában úgy tudsz hozzáférni a wifi beállításokhoz hogy egy böngészőben beírod a Gateway local IP címet ami általában vagy a 192.168.0.1 vagy a 192.168.1.1 majd keresd meg a listát ahol kiírja hogy milyen eszközök vannak rácsatlakozva (sajnos ez nagyon router specifikus, sajnos nem tudok benne segíteni)

Közben a telefonod IP címet így tudod kideríteni : Beállítások>Információk>Hálózat/Vezeték nélküli kapcsolatok és ott valahogy így lesz megnevezve:


(IPv4)Ip cím :192.168.x.x vagy semmi

-------------vagy--------------

(IPv4)Ip address:192.168.x.x vagy semmi


És ha van IP címe a telódnak nézd meg hogy rajta van-e a listán.


Majd jelezz vissza hogy ment.

2022. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Denta ***** válasza:
100%
6/6-os vagyok nagy eséllyel a router kérni fog jelszót és usert általában admin megy mind a két helyre ha csak még nem lett változtatva, esetleg nézd meg a router alját hátha ott van megadva.
2022. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha IP/MAC szűrés alapján nem adna netet a router a telefonnak, akkor semmilyen netes dolog nem működne rajta. A kérdés viszont csak Instagram hibáról szól. Valamint magától a router csak úgy nem hoz létre egy ilyen szabályt.
2022. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A routert ne piszkáljátok még, nincs értelme egyelőre.


Először is keress valami számítógépet, ne mobilon bohóckodj, mert azzal macerás a hibakeresés. (Nem lehetetlen, de pl telefonon shell-el szórakozni olyan, mint két fogpiszkálóval felvenni egy varrótűt a járólapról.)


Ha szereztél valami épkézláb gépet (gondolom linux nincs kéznél, így egy windows is megteszi) próbálj meg böngészőből belépni az instagramra. Nem tudom, hogy ugyanazt a hostot használja-e a mobil is (nem biztos, és megnézni se tudom, mert nem használok instagramot) de ha igen, akkor elvileg a gépen is jelentkezni fog a probléma.


Összességében 2 dolog okozhatja:

1) Az IP-d valami tiltó listára került (bár nem hiszem, hogy ilyet használna a Meta, szóval ezt a verziót kb el is vethetjük).

2) DNS névfeloldási hiba.


Utóbbit szimplán abból is meg lehetne tudni, hogy pingeled az instagram.com-ot és hogy feloldja-e IP-re, de mivel az sem biztos, hogy ezt a domain-t használja a mobilapp az autentikációhoz, lehet csak félrevezet. Bár egy próbát megér, mert ha nem megy, akkor tuti ez a gond, de ha megy, attól még nem zárhatjuk ki.


Megoldás: DNS cache ürítése a routeren (ha van rá lehetőség), többnyire linux alapúak és dnsmasq-t futtatnak a szolgáltató szutykai is, de a korlátozott lehetőségek miatt nem biztos, hogy ez menni fog. A másik megoldás, hogy fogod és beállítod rajta a google vagy a cloudflare dns szerverét (8.8.8.8 vagy 1.1.1.1) és utána megpróbálsz csatlakozni. Pontosabbat nem tudok, mert nem tudom, milyen routerről van szó és hogy az mit enged.


Alternatív megoldás (és így nem kell piszkálnod a routert) ha a mobilodon beállítod a statikus DNS-t: [link]

2022. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Lehet szokás szerint csak valami belső gubanc, egy tőről fakad az fb-vel, ott is emgesnek néha furcsaságok.
2022. jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!