Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen lesz az új Windows?

Milyen lesz az új Windows?

Figyelt kérdés

[link]

Új Windows-t fog bejelenteni három hét múlva a Microsoft

A Microsoft a hét közepén bejelentette, hogy hamarosan nagyszabású online esemény ( [link] keretében komoly változásokat fog bejelenteni Windows operációs rendszer-sorozatával kapcsolatban. Redmond a várakozások szerint az eddig Sun Valley ( [link] néven emlegetett, a Windows megjelenését alapvetően átalakító designfrissítést leplezheti majd le hivatalosan, de az sem kizárt, hogy új nevet is ad majd a rendszernek. ( [link]

Azt, hogy ez mindössze az eddigi frissítési/verziósémától történő eltérést, vagy esetleg a Windows 11 vagy más, az eddigitől alapjaiban eltérő terméknév bejelentését jelenti, egyelőre nem lehet tudni. Utóbbi azért is érdekes, mert a Microsoft a Windows 10 eredeti, 2015-ös kiadásakor azt mondta, hogy ez lesz az utolsó Windows verzió, és hogy kvázi ezzel összefüggésben nem lesz majd Windows 11.Ugyanakkor ezt gyakorlatilag már a Windows 10X bejelentésével is megszegte bizonyos értelemben, még akkor is, ha az ezen a néven beharangozott rendszer többszöri iránymódosítás után végül elkaszálásra került. Így az egyetlen, ami jelenleg biztosnak tűnik, hogy az új Windows-t nem 10X-nek fogják hívni - de pl. egy Windows X vagy hasonló név elképzelhető lehet, főleg, hogy ez utóbbi esetén elmondhatná a cég, hogy tényleg nem változtatta meg a Windows verziószámát, csak annak jelölésében tért át egy másik nómenklatúrára.Ezen kívül lehetséges, hogy a Microsoft most fogja majd bejelenteni a Windows egy már régebb óta rebesgetett, de hivatalosan egyelőre még be nem mutatott felhős változatát, a Cloud PC-t, ami akár Linuxról vagy egy androidos mobilról is lehetővé tenné a rendszer és persze a rá készült alkalmazások futtatását. Ez utóbbit a korábban kiszivárgottak szerint havidíjért cserébe lehet majd használni - tehát licencmodellje alapvetően fog eltérni az eddigiektől.Biztosat a felvetettek ügyében június 24-én, a Microsoft online eseményén fogunk megtudni.



2021. jún. 3. 22:34
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

link javitások:

[link]

[link]

[link]

2021. jún. 3. 22:35
 2/33 anonim ***** válasza:
96%
Hát elég nagy öngól lenne, ha W10 helyett akarnának valamit, mikor ezen is mennyit nyafogtak, hogy alig tudták az embereket átcsábítani 7-ről.
2021. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Fogadjunk, Linux alapú lesz...
2021. jún. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
20%
Remélem semmilyen nem lesz, az XP óta gyakorlatilag félkész szörnyszülötteket kapunk
2021. jún. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
5%
4 Nagyon erdekes mert a 8as es a 10 es is tokeletes
2021. jún. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%

A "tökéletestől" messze van még az XP is. Mindenesetre ahhoz legalább kijött 3 javítócsomag, így nagy jóindulattal ki lehet jelenteni róla, hogy "nyomokban operációs rendszerre emlékeztető módon működik".

A Vista után Gates uraságnak elgurult a gyógyszere, és elkezdte kiadni a félkész, teszteletlen vackokat, amiket aztán nem győznek patchelni útközben.

Már meg ne sértődj, de ennek köze nincs a tökéletességhez.

2021. jún. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
76%
5: Tökéletes a jó édes nem mondom kinek mije... Ekkora foshalmaz még a Vista sem volt, pedig aztán az se volt semmi, ahogy a 8 sem. Az utolsó értelmes rendszerük a 7 volt, az meg idén lesz 12 éves.
2021. jún. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

"a Microsoft a Windows 10 eredeti, 2015-ös kiadásakor azt mondta, hogy ez lesz az utolsó Windows verzió"

Azért a Microsoft nem az igazmondásáról híres. ;)

Valamikor az XP - Vista környékén már egyszer eljátszották ezt az "ez lesz az utolsó Windows" dolgot. Hírverésnek jó volt, aztán meg el is felejtette mindenki. Nem csodálkoznék nagyon, ha Suttyó Nadella is popsit csinálna a szájából. Sőt, azon sem, ha nem Windows 11-nek neveznék, hanem egyből Windows 14-nek. Aztán majd kitalálnak rá valami übergáz fedősztorit.

Egyébként meg ez nem több, mint játék az elnevezésekkel. A 8 és a 8.1 között kevesebb volt a különbség, mint mondjuk a 2015-ös, meg a 2021-es Win10 között. Előbbiek két külön rendszernek minősülnek, utóbbiak csak frissítésbeli eltérésnek.

Na, meg hozzáértőbb körökben alaposan lejáratták magukat ezzel a folyamatosan frissítgetős hülyeséggel. A frissítések gyakorlatilag veszélyforrássá silányultak, ráadásul sokszor "frissítés" címén meglévő funkciók kivezetését értik. Esetleg változtatnak emellett az ikonok színén, hiába vérciki, hogy 2021-ben a piacvezető oprendszerben pár indokolatlanul magasra jutott mókamester mondja meg, hogy neked milyen stílusú ikonjaid, meg menüd legyen.

Lehet, hogy talán előre át kéne gondolni, hogy mi a fenét is akarnak most fejleszteni. Ez a "belekapunk kicsit ebbe, majd félbehagyjuk, és belekapunk valami másba" "módszer" nagyon nem vált be. Lehet, hogy talán a rendszerüket előbb alaposan le kéne tesztelni, és nem háromszor visszahívni egy "frissítést", mert az véletlenül legyalulta pár felhasználó élete munkáit.


#2 "mikor ezen is mennyit nyafogtak, hogy alig tudták az embereket átcsábítani 7-ről."

Mert az ember nem fog szívesen váltani, ha rosszabbat kap, mint az addigi. Ha ugyanolyat kap, csak mást, akkor sem szívesen vált, mert nem szereti újra tanulni azt, amit egyszer már megszokott, és talán meg is kedvelt. Szívesen és önként váltana a többség (nem lenne szükség Win10-szerű titokban föltelepülős sunyiságra), ha az új rendszer tisztán előnyös lenne. A Win3.1-ről 95-re váltás elképesztően simán ment, nem sok embert hallottam siránkozni, hogy ő inkább maradna a 3.1-nél. Hasonlóan sima váltás volt a 2.1 és a 3.0 között, vagy a 95 OSR2 és a Win98 között. Az XP-re váltás már macerásabb volt, ugyanis sok addigi játék nem futott az új rendszeren, ami nyilván egy negatív változás, viszont sok pozitív változást is hozott a rendszer, így bár lassan, de az XP is közkedvelt lett. Ellenben a Win7-ről 8-ra váltás nettó macera volt. Használható technikai újítások nem is igazán voltak, ellenben volt egy "forradalmian új" (totálisanm felhasználóidegen) felület, aminek a használata nem csak szokatlan, de kényelmetlen is volt. Aztán persze tűzoltásként bedobták a 8.1-et, és gyorsan kiadták a 10-et, aminek a problémáit úgyis mindenki ismeri.

Ha most jönne egy olyan rendszer, ami a Win10-hez képest nettó előnyös lenne, önként térne át rá majdnem mindenki. De ha egy olyan rendszer jön, aminek oké, lehet, hogy vannak előnyei, de mellette azért egy tökönrúgásnyi negatívuma is van, akkor teljesen jogosan fognak az emberek fintorogni miatta.

2021. jún. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

#6 "A Vista után Gates uraságnak elgurult a gyógyszere"

Bill Gates 2000-ig igazgatta a Microsoftot. Ha valakit szidni akarsz az XP utáni Windowsok miatt, akkor Ballmert és Nadellát kell szidni, Gates ekkor már csak egy jól fizetett díszpinty volt a Microsoftnál. Illetőleg már tavalytól az sem.

2021. jún. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
47%
Az most mindegy, hogy Gatesnek mennyi köze volt vagy nem volt a Windows 10-hez. Ha emlékszel rá, a Windows 98-nál is remekelt anno, mái napig megvan a videó, ahol ország-világ előtt kékhalálozott egy jót. A Windows fogalmát mái napig őhozzá kapcsolják, tehát ő viszi a balhét is.
2021. jún. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!