Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » SOS? Elvesztek az adataim?

SOS? Elvesztek az adataim?

Figyelt kérdés
Először is azzal kezdeném, hogy új laptopom van, dell márkájú. A telefonomról minden adatot ráraktam plusz még letöltöttem. Lényeg a lényeg minden adatom kint volt az asztalon 3 mappában. A gépem frissített és amint újraindult, elveszett az összes adatom! Hogy lehet ez? Hisz nem töröltem le semmit. Kérlek valaki mondja meg hol találom az adataim, életbevágó. A keresőben is kerestem a fájlokat, semmi. A legutóbb megnyitott fájloknak ha a mappáját akartam megnyitni nem engedte a gép azt írta a helyet törölték vagy áthelyezték. KÉrlek segítsetek.

2016. szept. 19. 16:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt a Kürt csak 30 ezerért vizsgálja meg, hogy tud-e bármit is kezdeni az adathordozóval, a visszaállítás lehet ennél jóval több is.

Csak hogy pontosabban legyünk...


Másrészt a Recuva-ról személyes tapasztalatom nincs, de törölt állományokat valószínűleg sok más visszaállító programhoz hasonlóan képes visszaállítani.

HDD-ről felülírt adatot is lehetséges lehet visszaállítani, amennyiben még nem telt be teljesen a lemez, onnantól kezdve viszont drasztikusan csökken a visszaállíthatóság esélye.

Nem lehetetlen, de nagyon sok munkaóra kell a visszaállításhoz és nem feltétlen lesz hibátlan.

Mondjuk visszaállított filmek esetén valószínű nem lesz észrevehető ha hibás itt-ott egy-két pixel, de egy adatfájl esetében akár olvashatatlanná is válhat, ha elcsúszik egy-két bit vagy nagyobb adat, esetleg hiányzik valami részlet.


Windows10 esetében elvileg 10 napon belül vissza lehet állítani a korábbi állapotot ilyen frissítések esetében, mint pl az anniversary update is...

Az asztalon vagy a start menüben valahol lennie kéne egy visszaállítás a korábbi build-re vagy valami hasonló nevű ikonnak, azzal elvileg vissza lehet állni, remélhetőleg az eltűnt fájlokat is visszarakja, de erről nem tudok nyilatkozni.


Egyébként pedig pont az ilyen esetekben jön jól az Acronis (most mindenféle reklám nélkül, de amúgy más adatmentő szoftver is létezik és lehet jó, de én ezt használom)

Nálam be van lőve, hogy naponta egyszer, minden rendszerindítás után 5 perccel készítsen mentést a teljes rendszerről egy USB-s dokkolón keresztül csatolt külső HDD-re és.

14 naponta teljes mentést készít, közte csak inkrementális mentést, vagyis a változott fájlokat menti csak, illetve 3 teljes mentési sorozat után törli a legrégebbi sorozatot.

Célszerű erre egy 500 GB HDD-t rááldozni, de hasonló esetben megéri az árát, valamint a feszkót elkerülni, hiszen van mentés.

Ha valaki nagyobb biztonságot akar még mindig olcsón, akkor még egy 500 GB HDD-t kell tartani manuális tükörbackupnak, vagyis kézzel időnként át kell másolni a mentéseket egy másik HDD-re, nehogy véletlen a mentés helye "pukkanjon el"

Jó persze léteznek erre profibb megoldások is, pl asztali gépeknél RAID kártya és elkeve RAID1-ben 2 HDD, de laptop esetén ez meglehetősen kivitelezhetetlen, ezért az USB-s dokkoló a megoldás ilyenkor.

2016. szept. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#11 vagyok, annyit még akartam, hogy ha valakit érdekelnek ezek a technikák és megoldások, keressen bátran, szívesen segítek.

Alapvetően ez is a munkán egyik része, tehát mondhatni otthon vagyok a témában, nem csak otthoni barkácsszakkörből meg hekkelt szoftverekkel okoskodok.

2016. szept. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!