Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi az a wpv421254042811. exe?...

Mi az a wpv421254042811. exe? Ha egyszerűen kitörlöm az Intézőben, az jó megoldás?

Figyelt kérdés

Van legalább 2 vírus a gépemen régebbről, de nem lassították le a gépem, tudom használni.

Ma azonban totál lelassult, és a rég lejárt nod32 a következőket írta ki:


Fájl: C:\windows\temp\wpv421254042811.exe

Vírus: win32/TrojanProxy.Tikayb.A trójai

Megjegyzés: Fájl törölhető...riasztást kiváltó alkalmazás (művelet:fájlhozzáférés): C:\windows explorer.exe


Egy külföldi szállásos honlapra kattintáskor történt, nem tudom tényleg az-e az ok. Vagy hogy a gépem már nagyon akart frissíteni valami java-t, és most frissítettem, de az még 1-2 órával az eset előtt volt.


Mit kellene tenni és azt HOGYAN?

Légyszi segítsetek, de érthetően és ne kódszavakban, mert nem értek ezekhez, és még szőke is vagyok!


2012. febr. 23. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Feladatkezőben állítsd le, utána töröld az intézőben is. Utána indítsd újra a gépet, és nézd meg, hogy eltűnt-e. Ha igen, akkor telepíts fel valami normális ingyenes vírusirtót, és takaríts ki vele. (AVG, Avast, MSE, Avira stb....)
2012. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor megszakítottam a netet (modem kikapcs), és igen a feladatkezelőben leállítottam mindent.

És utána kerestem meg ezt az izét a könyvtárakban.


De nem tudom, hogy mi ez a fájl, azért nem merem törölni. Az a furcsa ugyanis, hogy valami 2009.szeptemberi dátum van ott, hogy akkor hozták létre. Viszont ha ma került a gépemre, akkor mai dátumnak kellene ott lenni, nem???

Mi van, ha kitörlöm, és utána nem fog működni a gépem, mert ez nem is vírus, csak mondjuk épp ez fertőződött meg? Totál nem értek hozzá.

Van egyébként még néhány ilyen wpv-vel kezdődő exe fájl ugyanott.

Ja, és most, ha bemegyek az Intézőben, és nézem a fájl listát, akkor ha e fent nevezet fájl neve fölé húzom a kurzort (nem kattintok rá), akkor újra előjön a lejárt nod32 riasztása!


???

2012. febr. 23. 13:43
 3/12 A kérdező kommentje:

Esetleg ha visszaállítanám a rendszert egy reggeli vagy tegnap esti állapotára, akkor eltűnne a ma beszerzett vírus?

Mondjuk azt sem tudom hogy kell csinálni, de arról már szerintem olvastam a neten, az valahol biztosan le van írja, és azt kiguglizva talán meg tudnám oldani. Vagy ez is hülyeség?

2012. febr. 23. 13:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Itt van az ESET Online Scannere, futtasd le, leszedni.

[link]

2012. febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocs, az ESET-é nem jó, ha van ESET-NOD a gépeden.

Ezt futtasd le:

[link]

2012. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kmmm, mi a francot akarsz a lejárt noddal és csodálkozol hogy baj van. nod letöröl kaspersky feltesz update, beállít rendesen és az kipucol majd mindent helyetted.
2012. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mint a mappa neve (temp) is mutatja, az az ideiglenes fájlok tároló helye, úgyhogy onnan nehezen törölnél fontos dolgot. Ez a fájl meg konkrétan maga a vírus, azaz főleg törölni kéne.
2012. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

kmmm, 6-os! Nem csodálkozom, hogy baj van, hanem tudom. Épp ezért kérdezek.

Nem vagyok számítástechnikus, nekem sehol nem tanítottak ilyen dolgokat. Tudom, hogy a nod lejárt, de nem tudom hogyan kell megújítani, sőt igazából azt sem tudom hogy használni hogyan és milyen időközönként kell.


Te azt mondod töröljem, és ajánlasz mást, majd "beállít rendesen". És hogyan kell rendesen beállítani? Mit kell beállítani, hogy az utána működjön is? Látod te is csak dobálódzol a szavakkal, de tartalom semmi nincs a mondanivalódban. Legalább valami linket ajánlanál, ahol leírják részletesen a miértekkel együtt, vagy egy olyan fórumot, ahol segítőkészebbek az emberek...


A nodot már magam is törölni akartam, de akkor most megteszem, azt talán menni fog. (Ugye a programok telepítése/törlésében kell???)

Bár az azért furcsa, hogy elvileg lejárt az amúgy is ingyenes nod, és most mégis jelezte ezt a vírust vagy mit!??!


Jó, és ha letöröltem hogyan tovább? Melyik vírusirtót töltsem le és honnét? MINDENKÉPP MAGYAR NYELVŰ KELL, ÉS INGYENES. Melyik ilyen? Már itt ti is többet írtatok, hogy döntsem el, na meg hol találom? Azt is hallottam már, hogy van amikor maga a vírusirtó a vírus. Hogy kerüljem ki, hogy ilyet töltsek le?

Na és ha letöltöm, akkor mit kell beállítani rajta???

2012. febr. 23. 16:58
 9/12 A kérdező kommentje:

+Közben bementem az Intézőbe, és töröltem ezt az exe fájlt. Aztán megnéztem a lomtárat, és még sincs ott!!!

A nod32 meg feldobott egy újabb ablakot:

Fájl: c:\recycler\s-1-5-21...csomó szám\dc18.exe

Vírus: win32/TrojanProxy.Tikayb.A trójai

Megj: riasztást kiváltotta C:\windows explorer.exe . karanténba helyezve. Ablakot zárja be.


Most akkor hova lett???

2012. febr. 23. 17:04
 10/12 A kérdező kommentje:
2012. febr. 23. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!