Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért ilyen magas a CPU...

Miért ilyen magas a CPU hőmérséklet?

Figyelt kérdés

Laptopom van. Eddig XP volt rajta nemis volt vele probléma, de mivel előtte win7-et használtam most visszaraktam. Régebben is magas hőmérsékleteket mutatott win7-nél xp-nél viszont normális volt a hőmérséklet. Ez a rendszer 2 hete megy a gépemen és úgy hogy nem terhelem le a rendszert (egyszerre általában egy program fut, internet, szövegszerkesztő ez a kettő általában) és a hőmérséklet felmegy 90 fok fölé (EVEREST-tel mérem). De alapból mikor elindítom a gépet egyből 50-60 fokot mutat, ami nekem kicsit hihetetlen beindítás után fél perccel...

Hétvégén ki lesz takarítva, háta a por miatt is magasabb a hőmérséklet.

Szerintetek mi a probléma? Vagy ennyire nem bírja a gépem a win7-t?


2011. nov. 17. 09:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Amit kihagytam tegnap este 1 órát ment a gépem internetet használtam és hirtelen kikapcsolt az egész, gondolom az is a hőmérséklet miatt van.

Külön hűtőt nem használok, de be fogom szerezni ezek után, viszont a hátulja ki szokott lenni támasztva hogy jobban szellőzzön, mostmár az elejét is megemeltem, így szinte a levegőben van, vagyis a levegőnek normálisan kell áramolnia alatta.

ja és a gépen is érzem hogy meleg, így biztos hogy melegszik is a gép nem a program mutat hihetetlen adatokat.

2011. nov. 17. 09:35
 2/12 A kérdező kommentje:

Ja és még valami :) a külső hőmérséklet mennyire befojásolja a gép hőmérsékletét? Ilyen 90 fok körüli értékeket mindig este mérek, amikor gyakran 25 fok felett is van a hőmérséklet...

Na azt hiszem mindent leírtam :D Bocsi csak nem értek ezekhez

2011. nov. 17. 09:37
 3/12 anonim ***** válasza:

Ellenőrizd, hogy forog-e a proci ventillátora.

Nézd meg, biztosan hozzáér-e a procihoz a hűtőborda. Nem-e lötyög? Nem-e tört vagy engedett el az egyik felfogató?

2011. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Holnap jön a barátom mondta is hogy megnézi, de én inkább nem csinálok ilyesmit mert akkor nem lesz belőle gép többet.

Amúgy ahogy kivülről látom forog a ventilátor és a levegőt is fújja kifele.

2011. nov. 17. 09:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor lecsúszott a processzoról a hűtő, ez biztos. Vagy nem elég szoros.
2011. nov. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem csúszott le semmiről semmi, mert ez egy laptop ahogy kivettem.


Amúgy fogd és tüdőből kifújod a port a hűtőbordák és a ventillátor közül, az is sokat segíthet.

2011. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Laptop hűtőit szerinted hogy rögzítik? Hozzáhegesztik a processzorhoz?
2011. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen laptopról van szó, az biztos, hogy a por is gond 3 éves és még nem volt szétszedve, de a másik tanácsot is köszönöm, azt is megnézzük.
2011. nov. 17. 15:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Na, nem is kell tovább keresgélni. A 3 éves retket ki kell belőle takarítani. Meg nem árt megnézni, hogy rendesen illeszkednek-e a hűtés alkatrészei. A notik hűtése hővezető csővel van megoldva, ennek az egyik vége a venti körüli hűtőbordára, a másik pedig a hűtendő elemen lévő lemezre van hegesztve. A leggyakoribb gond, ami történni szokott, hogy a cpu/vga/pch -ra illesztett hővezető lemezt fogó csavarok meglazulnak. Átlagosan évente meg kell húzni a notebookokban a csavarokat (az összeset, nem csak a hűtőrendszerhez tartozókat).
2011. nov. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A hőtágulástól kirúgja magát.
2011. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!