Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az úszás mennyire fogyaszt?...

Az úszás mennyire fogyaszt? Jobb mint a futás, a fogyás céljára? Mennyit kell egyszerre leúszni, hogy elinduljon a zsírégetés?

Figyelt kérdés
2008. okt. 11. 21:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%

Az úszás talán a legjobb mód a fogyásra, jobb mint a futás, mert a futással az edzetlen szervezet pulzusszáma percek alatt az egekbe szökik és ilyenkor az izmaid nem zsírral fognak táplálkozni, hanem szénhidráttal.

Nem tudom, hogy mikor indul be a zsírégetés, de a lényeg hogy sokáig, megállás nélkül és ne túl magas pulzusszámmal ússz. 40-60 perc folyamatos úszás szerintem teljesen teljesíthető idő.

2008. okt. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
80%
Hát nem tudom...heti 3-4 szer úszok 1 órát nekem nem indít meg semmilyen fogyást pedig tempósan úszok, nem ilyen öreglyány tempóban...és azt is mondta egy tréner, hogy az állóképességnek jó, de amúgy fogyni nem fogok tőle, sőt az úszóknak is van sokszor "bébihájuk" mert a szervezet nem szabadul meg tőle pont az úszás miatt. Sajnálom amúgy, mert imádok úszni, de egy dekát se fogytam tőle sose...:(( Kívűnom, hogy másnak ne így legyen. De amúgy mint mozgásforma jobb az ízületeknek, ezért szokták ezt (is) ajánlani túlsúlyosaknak.
2008. okt. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hogy túl tempósan úszol. A szénhidrátokat nagyon gyorsan tudja elégetni a szervezet, a zsírokat nem. A robbanó, nagyon erőteljes mozgás vagy magas pulzusszámon végzett mozgás nem tököl a zsírokkal hanem szénhidrátot éget. Az is lehet, hogy túl sok zsírt eszel és a szervezeted nem a raktározott zsírhoz nyúl, hanem a gyomrodban lévőhöz.
2008. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
39%

nekem a diatetikus azt mondta, ha fogyokurazok, semmikepp ne usszak, mert uszas utan farkasehes leszek


allokepessegegnek es a tudonek jo, amugy minimalisan fogyaszt

2008. okt. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%

A diatetikusod akkor nem igazi diatetikus. Kérdezd meg egy orvosi egyetemen vagy valahol ahol naprakész tudása van az adott téren az embereknek. Egyrészt a fogyókúrát orvos nem ajánlhatja, úgy ahogy nem ajánlhatja azt sem hogy fogj egy húsvágó bárdot és vagdosd le magadról a hájad.

Az úszás talán a legjobb módszer a fogyásra, de ezért utálok a fogyókúra rovatba bármit is írni, mert a tömeg, akinek semmi alátámasztott tudása nincs az adott témában állandóan olyan dolgokat terjeszt amik ellentétben vannak az igazsággal.

2008. okt. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
71%
Nézd meg a vizilabdásokat hogy néznek ki.
2008. okt. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
jó de ők mennyit úsznak. nem hiszem h heti 2 alkalomtol mindenki ugy nézne ki.
2008. okt. 13. 00:05
 8/32 anonim ***** válasza:
86%
Persze hogy nem.Ők rengeteget úsznak.Meg is van az eredménye.Egy deka súlyfelesleg sincs rajtuk.Tiszta izom mindegyik.A heti két alkalom is hasznos lehet.Én úgy tudom,hogy az úszás az leghasznosabb sport a tested számára.Mozgássérülteket is szoktak vele gyógyítani.Vagy nézd meg a Phelbs-et.Pedig hidd el,ő többet eszik egyszerre,mint te egy héten.És ez most nem vicc,legfeljebb,egy icipicit túloztam csak.
2008. okt. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon jó a hátnak, karnak, lábnak!

De ha a hájad hasadon, csipődön, oldaladon van nem fog lejönni!

Meg kell nézni egy úszónőt, egyiknek sincs darázsdereka, és egyik sem szép vékony! Szóval állóképességet javít, edz, karbantart, de nem fogyaszt!!

2008. okt. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
76%
biztos, hogy fogyaszt, mert kalóriát éget! ha nem zabálsz rá, akkor fogyasztani fog. és igenis jó alakod lesz tőle. nem tudom a nemed, de anyám profi úszó volt, még most is sokat úszik, már elmúlt 50, kihordott pár gyereket, de olyan melle van, mint egy 20 évesnek.
2008. okt. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!