Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az úszással mennyit lehet...

Az úszással mennyit lehet fogyni 1 hónap alatt kb?

Figyelt kérdés
1 héten 2-szer edzek 2 órát.
2014. jan. 6. 19:23
 1/7 anonim válasza:
Kb. 10-15 kiló le fog menni. Az úszás jó választás. :)
2014. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első, remélem ezt nem gondoltad komolyan. 1 hónap alatt 15kg?
2014. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem valami értelmes kérdésre még jobb válasz.


Először is első, ilyet mondani, hogy 10-15 kiló le fog menni...mégis mire alapozod? Honnan tudod, hogy a kérdezőn egyáltalán van annyi felesleg? Másrészt, 15 kiló?! Ezt csak kajamegvonással lehet kb. megoldani, és természetesen nagyon sok izomvesztés lenne benne, ha sikerülne.

Továbbá nem ismerjük a kérdező étrendjét sem, ezek fényében rávágni, hogy hatásos lesz fogyásra a heti 2 úszás (ami mellesleg azért valljuk be, annyira nem sok, bér éppen megteszi) mellett, nem valami következetes.

2014. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 6. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem az edzőm (vizilabdáztam) mondta mindig, hogy úszással fogyni nem lehet, csak súlyt tartani.


Heti 6 edzésem volt. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, nekem nem volt szükségem akkor fogyásra egyáltalán.

2014. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az étkezéstől, és az intenzitástól függ elsősorban, valamint még attól is, hogy mégis milyen szinten van az illető fizikuma.
2014. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden mozgás, ami a pulzust tartósan 120 fölé viszi, az "fogyaszt".

Nem a mozgástól fogsz lefogyni, hanem a megfelelő táplálkozástól, a mozgás csak ennek egy remek kiegészítése és katalizátora.

Heti 2 úszással és megfelelő kajával elérhető az egészséges havi 3-4 kg fogyás, de ez nagyon függ a genetikádtól, mennyi felesleg van rajtad, milyen az izomzatod.

Sokan, akiken van vagy 50kg felesleg, az első hónapban képesek 8-10 kg fogyásra is, kimegy belőlük a rengeteg víz, az anyagcseréjük hirtelen gyorsulni kell, a kalóriacsökkentéstől stresszelni kezd a test és hirtelen beindul a fogyás, de ez hamar lelassul és beáll a havi 3-4 kgra.

Megfelelő kaja nélkül is jó az úszás, jót tesz a szívnek és az ízületeknek is, de úgy fogyni nem fogsz tőle. Ha olyan mozgás kell, amitől mindenhogy fogysz, akkor Crossfit, az annyi energiát éget, hogy nem tudsz annyit enni, hogy a vége ne fogyás legyen:D

2014. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!