Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Egy héten hányszor egészséges...

Egy héten hányszor egészséges úszni? Ha mellette még mást is sportolnék (pl kondi) az nem lenne már túl sok?

Figyelt kérdés
Mert én heti kétszer járok, de kíváncsi lennék hány alkalom lenne ideális.
2011. márc. 9. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Úszhatsz és kondizhatsz akár heti öt nap is (többet viszont semmiképp sem), amennyiben ezek intenzitása ezt lehetővé teszi. Ha hirtelen nehezen megy az, ami minden máskor könnyen megy, az úgyis figyelmeztet a túledzésre, ekkor ki kell hagyni három-négy napot, de amúgy mehet, de csak ésszel, mindig tudd, mennyit bírsz és pihenj eleget!
2011. márc. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
akár 7i 7 az úszás csak jót tesz
2011. márc. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Legalább egy pihenőnap mindenképpen kell, különben hamar túledződik.
2011. márc. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Heti hat alkalommal napi 30-40 percet úszok. A napi rutinom része már 3 éve. Nem kondizok, otthon eseti jelleggel felüléseket vagy fekvőtámaszokat végzek.


Kockahas nuku, de a vállak szélesednek és a combok vastagodnak.

2011. márc. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Heti két úszásnál is látszani fog az eredmény?

2011. márc. 11. 18:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben izmosodni akarsz tőle, nagyon kevés a heti kettő úszás. Ha kondi mellett úsznál, akkor a kondi fog meglátszani, nem az úszás.
2011. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A vállam se fog szélesedi tőle? Amúgy az annyira nem baj, mert lány vagyok :)
2011. márc. 11. 20:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért ne ezzel kezdted? :)

Amennyiben alakformáló hatást vársz az úszástól, lányként azt ne nagyon várd, mert ilyen szempontból keveset ad, kivéve, ha nagyon magas szinten űzöd. Ha szereted, persze jó dolog, menj csak el nyugodtan hobbiból heti egyszer-kétszer úszni, viszont az alakformálódást csakis a konditól várhatod így!

2011. márc. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Miért ne látszódhatna az úszán egy csajon? Neki is szélesedne tőle a válla, csak kisebb mértékbe... Meg amúgy is vékony alkat vagyok, szóval nincs rajtam egy deka plussz kiló se. Csak imádok úszni meg sportolni. De jó akkor beiratkozok kondiba is. Köszi a válaszokat! :)
2011. márc. 12. 11:36
 10/10 anonim válasza:
sok úszót ismerek, akiken meg se látszik:D
2011. márc. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!