Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Egészséges az ha úszók 1km-t...

Egészséges az ha úszók 1km-t majd szauna és utána megint 1km-t?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Hát ha épphogy kijössz a szaunából, majd ugrasz a vízbe, az határozottan nem.
2011. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a a szauna után hideg vízbe kell menni, az egészséges :)
2011. szept. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen ezt én is így tudom, a kérdés inkább arra irányul, hogy szauna után -bár hidegvízben- de sportolni lehet e közvetlen. (?)
2011. szept. 13. 09:46
 4/10 anonim válasza:
Kedves kérdező: és ennek a dolognak mi lenne a célja?
2011. szept. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

az, hogy nagyon unalmas egyszerre annyit úszni, így beékelném a szaunát.


no egészségtelen vagy sem?

2011. szept. 16. 11:47
 6/10 anonim válasza:
Nem egészségtelen. Ha sokáig csinálod, sokáig élsz. Vagy ha unod magad úszás közben, vigyél magaddal valami játékot.
2011. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szerintem taccsra vágja a szívedet! Eleve nem szabad meleg vízben az embernek sportolni, úszni, termálvizekben. Mert az erek kitágulnak és sokkal nagyobb terhelés a szívnek a kitágult ereken keresztül a megfelelő mennyiségű oxigént a szervekhez eljuttatni.

Tehát ne! Ha túlhajtod magad egy kiadós szaunázás után, akár a szíved le is állhat. De mindenképp kérdezz meg egy orvost!

Úgy gondolom, szaunázást max úszás után iktass be, akkor már nem terheli a szíved.

Amúgyis a szaunában még normál körülmények között mozgás nélkül is terhelő a szívnek a kitágult ereken az oxigénmennyiség eljuttatása a szövetekbe!

Szóval feltétlen kérdezz meg egy orvost, ha szaunázással megtűzdelve akarnál kilométereket úszni!

2011. szept. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Kedves Kérdezö ! Az elképzelésedet megértem, de az általad gondolt dolog NAGYON NEM JÓ ! Ezt annak tudatában is kijelenthetem, hogy tanfolyamot végzett szaunafelügyelö vagyok. Tehát az úszás után eleve pihenjél egy kicsit, és csak utána menjél szaunázni. Szaunába menni csakis pihenten, száraz testtel szabad. Szaunázás után a hidegvízbe csobbanás nem jelent egyet egy úszómedencébe való beugrással és úszással. (Márcsak az izzadság miatt sem, ezért van kitalálva az erre a célra szolgáló hidgegvizes szaunázóknak fönntartott medence.) A hidegvíz segíti a szaunázás után a vérkeringést, de abban sem kell órákig ücsörögni, hanem csak egy kis ideig, amíg lenyugszik a tested. SEMMIKÉPPEN NEM SZABAD SZAUNÁZÁS UTÁN olyan dolgot csinálni, ahogyan az te gondolod, hogy úszol egy kicsit... Szaunázás után föltétlenül ajánlott VÍZSZINTESEN LEPIHENVE !!!! egy egészséges ital fogyasztása (pl. joghurt szódavízzel hígítva). A pihenés után, ami legalább fél óráig illik, hogy tartson, mehetsz KÉNYELMESEN tempózni az úszómedencébe. A szaunázást pedíg maximum egy óra múlva ismételheted csak meg - azt sem többször, mint egy napi alkalommal maximum háromszor. Javaslom, hogy, ha unalmas az úszás, akkor mondjál magadban verseket, vagy számoljad a hosszokat.
2011. szept. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, kivált az utolsó válaszoló pontos leírását.
2011. szept. 19. 17:48
 10/10 anonim válasza:
Amúgy is egy marhaság volt a kérdésem. Mellesleg messze távolban sincs szauna mifelénk.
2011. szept. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!