Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A horgászásnak van értelme...

A horgászásnak van értelme azon kívül,hogy a természetbe van az ember?

Figyelt kérdés
Főleg,ha nem is viszi haza a kifogott halat.Az egy értelmetlen állatkínzás csak.
2022. okt. 9. 16:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Régebben én is értelmetlennek tartottam, hogy valaki kiül a vízparta, elcseszi a fél napját,esetleg hazavisz 1-2 kg. halhúst, ellenben elkölt etetőanyagra több-tízezer forintot szezononként.

Egyszer kipróbáltam, és elkapott a gépszíj engem is. Olyan helyeken jártam, amikről nem is tudtam, olyan arcát mutatta meg a természet, amit még nem láttam. Az első nagyobb ponty fárasztásakor, amikor bevágtam neki, és éreztem azt az ellenállást, pótolhatatlan érzés. Felhorgad az emberben a vadászösztön, ami minden kisfiúban benne van. Emiatt meg tudom érteni a sporthorgászokat.

Nem vagyok sporthorgász, eszem a halat, egy közepes dévér paprikás lisztben kisütve össze sem hasonlítható a méreg drága halrudacskákkal, de még a hekkel sem.

2022. okt. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Azon kívül nincs. És ezt úgy írom, hogy horgászok. Bár azt a nagyon kevés halat, amit fogok, hazaviszem, megesszük.

De a lényeg, hogy kint vagy a víznél, és nézed a vizet, a madarakat, a természetet. Szoktam vinni távcsövet is. Murpy törvénye, hogy amíg a távcsővel valami madarat nézek, addig lesz kapás.

A másik jó buli, kora hajnalban kimenni kajakkal pergetni. Bár idén nyáron csak méreten aluli balinok jöttek, de láttam csomó jégmadarat, és tudom, melyik fán alszik az ölyv, hol a hódvár, hol szeret a kócsag halászni.

2022. okt. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kiéled a vadászösztönt, ahogy előttem írták meg kint vagy a levegőn. Ha fogsz valamit, azt megeheted. Kb. ennyi. De amúgy általában baromi nehéz halat fogni, sokszor csak elcseszi az ember az időt, nem fog semmit. Mondjuk én így sem tudok leállni vele, amit meg kifogok, azt meg is szoktam enni. Annak nincs értelme, hogy a semmiért húzgálod ki a halat. Ezért is tartom hülyeségnek, hogy valahol direkt gigantikus méretű halakat telepítenek és akkor iparszerűen fogdossák őket. Ekkora hal tiszta zsír, nem jó megenni, csak kínzod a rángatással. Ez az én véleményem.
2022. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!