Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van így értelme a futásnak?

Van így értelme a futásnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hosszabb betegség után eleinte sétálni kezdtem,majd ráálltam a "futásra" ami annyit takar,hogy séta majd pár méter futás, pihenés séta és újra. Sajnos egyenlőre csak ennyit bírok. Idővel jobb lesz,és többet fogok tudni futni,vagy ennek így nincs értelme? 24 vagyok

Köszönöm szépen!


2022. szept. 13. 02:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre= egyforma méretűre ( vágod, szabod ).

Egyelőre = most még, elsőszörre.


Szóval, igen, egyelőre eléga kis futás és gyaloglás váltakozása. Ezzel is erősödsz. Majd szépen jön magától a többi.

2022. szept. 13. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Maraton futók se azzal a távval kezdték...valahol mindent el kell kezdeni és a többi az akaratodtól függ, hogy fejlődsz vagy sem tovább.
2022. szept. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így kezdtem, csak 48 évesen, pont 2x annyi idősen, mint te :D ... kezdetben kb. 100 métert tudtad lefutni, aztán csináltam inkább idő alapon: 1 perc futás, 3 perc séta, aztán növeltem a futás arányát.

Most, 2 év múlva 10 km-t le tudok futni egyben, mondjuk oké, nem gyorsan, kicsit több mint egy óra kell hozzá, sokak szerint ez nem is számít futásnak, de ez van :)

Szóval hajrá, ne add fel, lesz ez sokkal jobb is!

2022. szept. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. szept. 13. 11:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne értelme. Ettől fejlődsz, és majd fogsz tudni folyamatosan is futni.
2022. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy kezdtem, hogy bár nem sétáltam bele, kb.5 perc könnyű futás után már úgy kellett összeszednem a tüdőmet, na meg a nyelvemet az aszfaltról :D Aztán szep fokozatosan lett belőle 10 perc, 20 perc, fél óra, most már 45 percet tudok kényelmesen, egyhuzamban lefutni, ez az én tempómmal kb. 7 km, vagyis egész hasonló tempó, mint a 3.hozzászóló, szerintem ez teljesen rendben van, mondjuk én 25 vagyok, szóval lehetne jobb is, de én elégedett vagyok vele. Én idő alapon mérem inkább a futást, a cél az 1 óra megállás nélkül :) Idén januárban kezdtem.
2022. szept. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!