Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi értelme van a már-már...

Mi értelme van a már-már túlzottan sok sportnak, extrém sportteljesítménynek? Például a 100-200 km hosszú futásoknak?

Figyelt kérdés

Például amit Lubics Szilvi csinál.


Tönkreteszi teljesen a testét, mert az nem erre való és egy túlhajszolt életet él.


2022. ápr. 29. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl. szereti a kihívásokat, ez a hobbija, stb. Ha ő ezt szívesen csinálja, mi a baj vele?
2022. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Versenysportolókon számonkérni, hogy mi értelme az extrém sportteljesítménynek, az hatalmas baromság.

Hányszor megkaptam erőemelőként, hogy "az ember nem arra lett tervezve, hogy 200 kg fölötti súlyokat rángasson." Ja, lehet, de versenysportoló vagyok, ezt szeretem csinálni, ebben találtam meg magam, ebben akarok minél jobb lenni. Ez a sport. Akinek erről fogalma nincs, az nyilván nem érti.

2022. ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De pl Lubics Szilvi nem az, nem? Valahol olvastam, hogy 30 évesen kezdte.



Az a baj, hogy sokan gondolják, hogy ez az egészséges, közben károsabb az ülő életmódnál is.

2022. ápr. 29. 23:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az extrém élsportot szerintem senki nem gondolja egészségesnek. A letöbben a konditermi gépcsattogtatást és súlyzó lóbálást gondolják egészségesnek, közben elég egyértelmű, hogy egy kis mell-bicepszezéstől meg egy fehérje turmixtól senki nem lesz egészségesebb.
2022. ápr. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Neked bekattant a Lubics Szilvi, hogy másfél óra alatt két kérdést is kiírtál?


[link]

2022. ápr. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, csak arra trollkodást kaptam első körben, aztán semmit és ismerem már az itteni közönséget...
2022. ápr. 30. 17:57
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Annak, amit Szilvi csinál pont annyi értelme van, mint az extrém hegymászásnak, búvárkodásnak, autóversenyzésnek, stb. A határok feszegetése. Van, akinek szüksége van rá, van, akinek nem. Hogy neki miért, szerintem ő sem tudja megmondani. Jön valami, ami nehezebb, másabb, mint amit eddig csinált, és megpróbálja, mert kívácsi, hogy tudja-e.
2022. ápr. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!