Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szerintetek a drasztikus...

Szerintetek a drasztikus áremelésekkel esélyes, hogy pár éven belül a horgászat teljesen el fog tűnni az országból?

Figyelt kérdés

Ahogy telnek-múlnak az évek, egyre drasztikusabban emelkednek a horgászengedélyek, területi jegyek, horgászcikkek ára. Épp most számoltam ki, hogy egy alap horgászszett közel 40 ezer forintba kerül és ebbe még nincs benne a horgász engedély. Mire az ember ezt megcsinálja beleszámolva egy éves területi engedélyt 150-200 ezer forint körül van. És ott tart, hogy van két horgászbotja meg egy kis alap felszerelése meg papírja arról, hogy legálisan horgászhat. Azért ez durva és ha belegondolunk, sokaknak egy havi fizetése sincs ennyi így félő, hogy az emberek le fognak tenni erről a csodálatos sportról.


Éppen ma szerettem volna egy régi, közkedvelt horgászhelyemre, a keleti főcsatornára évest váltani, de mikor megláttam, hogy közel 80 ezerbe kerül lehidaltam. Pár éve még 20 ezerből kijött. Mi ez a nagy áremelkedés? Szerintetek jogos az aggodalmam, hogy jó eséllyel egy évtized múlva a horgászat szó ismeretlen fogalom lesz hazánkban és elterjed a "halmaffia", azaz orvhorgászok fognak hasznot húzni az egész helyzetből?

Ti mit gondoltok?



2020. júl. 21. 17:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
A halmaffia már most létezik. Lásd "intervenciós" halfelvásárlás. A ponty a legkönnyebben szaporítható, nincs is már tisztességes nyurgaponty, amit telepítenek NEM tud szaporodni magától, mert életképtelen. Kötelző tagság horgegyletben, plasztikártya ami semmirevaló, a fogási napló lópélónyi betűkkel senkit se érdekel.
2020. júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A horgászat nem olcsó hobbi, de bármilyen hobbiról el lehet azt mondani, hogy nem olcsó, de azért a gyártók kereskedők érdeke is, hogy ne feszitsék túl a húrt, érdekük, hogy jó haszonnal, de el tudják adni a bazárt, mert hiába drága, ha nem veszik meg.


A konkrét példánál maradva, erósen túloztál.

A Keleti-főcsatornára 27ezer forintba kerül az éves területi engedély, de a horgászok többsége nem járja a teljes szakasz 21ezerért váltanak rá szakaszos területi engedélyt.

Egyesületi tagdíj 2-5ezer közötti összeg per év, ha nem.muszáj nem kell olyan egyesületbe belépni, ahol több tízezer forintot lehúznak halasítási hozzájárulás címmel, és nem is szándékozol az adott tavin horgászni.

Állami jegy+fogási napló 3500 forint.

Horgászkártya 2200 - öt évig érvényes funkciója homályos, de kell.

Horgászvizsga díj egyszeri 2ezer forint, akinek még nincs.

Tehát 21000+3500+4000+2200+2000 forintba kerül a horgászat a Keleti-főcsatornán, annak, aki nulláról indul, következő évben -4200, vizsgadíj, horgaszkártya már nem kell, tagdijrabpedig nem a minimum összeget írtan.

A 32900 sem kevés, de azért messze van az említett 80ezertől.

Arról sincs ketségünk, hogy az árak felfelé kúsznak, majdnem minden évben emelnek valamelyik részén.

A felszerelés külön téma, van bőven választék a piacon, azoknak az árait nem is számoljuk a horgászat költségéhez, mert általános, hogy sikkal több cuccot össze vásárolunk, mint amire valóban szükség van.

Az egyéni igények is eltérőek, nem kötelező Ferrarit venni,vha csak Suzukira tellik az is megfelelő lesz.

Az online áruházakban egész jó akciókat is lehet találni, nem olcsók a botok, orsók, de időnként 40-60 százalékos áron is hozzá lehet jutni a közép kategóriás cuccokhoz.


A horgászat nem olcsó, és előreláthatóan egyre drágább lesz, de a fő probléma paradix módon, hogy sok lett az eszkimó (közel 400ezer horgászt regisztráltak), és a természetes halszaporulat kevés.

Az első válaszoló nem tudom mire akart utalni az intervenciós haltelepitéssel, az éppen egm voltyvolyan egyedi esemény volt, aminek köze nem volt a MOHOSZ-nak.

Az történt, hogy a járvány miatt az importra szánt halakat az állam felvásárolta a tógazdasagoktól, és azokat az állami vizekbe telepítették át.

Ilyen még soha nem történt ez előtt, de ez egy gazdaság élenkítő szándékkal hozott döntés volt, nem a MOHOSZ érdeme.

Azokból a halakból a Keletibe közel 300mázsa hal került, össze hasonlításul, egy-egy szövetségi telepítés 15 mázsa halról szól (szakaszonként 5-5 mázsa)

2020. júl. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

27 ezer?

Akkor én rossz oldalról néztem volna az árakat?

Mert mondom, én beírtam a keresőbe, hogy "Kelet-főcsatorna éves területi engedély" és 77000 forintot írt teljes jegynek. Valóban vannak olcsóbb változatok, de azok engem nem érdekelnek. Illetve a Nyugati-főcsatornát néztem még, oda is 74000 forintot írt évesnek.


De akkor valószínűleg valamiféle "kamu" oldalon érdeklődtem. Most, hogy ezt meg tudtam tőled, így ma ezt megérdeklődöm. Amúgyis menni akartam ma pecázni :D

2020. júl. 22. 04:54
 4/22 anonim ***** válasza:

[link]


A Keleti-főcsatornán péntekig általános horgászati tilalom van érvényben.

Ez a szövetség által hozott rendelkezés, a telepítések után 3 napos horgászati tilalmat vezettek be, ami a területi engedélyen is fel van tüntetve (tegnap volt telepítés).

Megjegyzem, mostanában nem is nagyon ettek a halak, esténként forognak, megmutatják magukat, de a csali nem különösebben érdekli őket az utóbbi időben.


Facebook csoport:

[link]

2020. júl. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
Csak szólok, hogy a mohosz alelnöke Szári Zsolt a balatoni halgyáros aki megvetette a halakat, nehogy tönkremenjen szegény.
2020. júl. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Sebaj, akkor megyek a Nyugatira :)
2020. júl. 22. 08:30
 7/22 anonim ***** válasza:
Csaodálatos sport, a horgászat, hogyne. El vagy tévedve. A sport minden, csak nem ez. Unom már, hogyy évek óta azt szajkózzák itt a vízi sportok kategóriájában hogy a horgászat sport. legyen az, de ne ide írjátok és tartsátok meg magatoknak! én inkább úszom, az megmozgat minden izmot
2020. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
45%
Az okos modik ide rakják... Szerintem se sport, a horgászvrseny meg egyenesen egy baromság.
2020. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Hát mindenki másképp látja :D

Van aki a rallyra/vadászatra mondja, hogy sport, én arra mondom, hogy hülyeség :D

2020. júl. 22. 21:19
 10/22 anonim ***** válasza:

a vadászat gyilkolás, nem sport

De a "legjobb" az e-sport...

2020. júl. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!