Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hangfelvételem van egy "doppin...

Hangfelvételem van egy "dopping ügyről". Ti csinálnátok valamit?

Figyelt kérdés
Tavaly júliusban lent voltam az adott sportág konditermében. lényeg. Ez a terem 2 részből áll, az egyik egy nagyobb rész (itt voltam én), a másik egy kisebb (it pedig az illető élsortoló + a masszőrje). Este fele volt, én egyedül voltam aki ott edzett (nyújtott) + a 2 személy, akik a masszázs miatt voltak ott. Hangfelvételt készítettem arról, hogy olimpikonunk a masszőrjének lebomlási fázisokról, A teszt, B teszt, meg valami fura nevű faktorokról beszél (akárhányszor hallgatom újra, nem tudom felfogni, hogy mi a pöts ez). A hangfelvételből kivehető, hogy ki beszél. Amúgy az illető londonban pont nem lett aranyérmes, inkább nem mondom el, h hanyadik lett, de azért jól tolja. (bár sportága révén talán annyira nem népszerű) segítsetek már légyszi, hogy ezzel mit tudok kezdeni. XD én is sportoló vagyok. nem szeretnék rosszat az adott személynek, vagyis itt most nem ez a fontos. Inkább azt mondja már el valaki hogy ebből hogyan profitálhatnék? Mert azért úgy gondolom, hogy lenne, aki fizet érte, hiszen magyarország tudatában az van, hogy Michael Phelps egy coxos állat, a magyar sportolók pedig mind álszentek, akik tisztán versenyeznek. Illetve még egy kérdés: tényleg nem ez a célom, csak kíváncsiság: ha csak úgy puszta rosszindulatból feltölteném pl a youtub -ra ezt a hangfelvételt, akkor abból lehet valami bajom? (idén töltöttem be a 18-at!!, (ha ez számít, de nem olyan rég)Nem is attól félke, hogy valaki verőembereket küldene rám vagy ilyesmi, csak, hogy jogilag megtehetem/legális? Tavaly óta megvan a felvétel a telefonomon, de nem nagyon foglalkoztatott, csak röhögtem egyet + még 2 ember hallotta, akiket szintén nem nagyon érdekelt, de most újra megtaláltam a felvételt és elgndolkoztam. Ha már megvan akkor kezdenem kell vele valamit. Tippek/ javaslatok? Köszi előre is! (Írhatsz privátban is ha érdekel, de ha lehet akkor vegyük már komolyan, komoly érdeklődőknek örülnék inkább) UI: még valami. a felvételben nincs benne így egzakt, hogy én beoltam magamnak ezt a szert, de teljesen nyilvánvaló, hogy miről van szó :)

2013. aug. 3. 11:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

A kérdező már bajban van bármit csinál.


9. A versenyző és a sportszakember feladatai


11. § (1) A versenyző a tisztességes játék elve alapján, a doppingmentes felkészülés és versenyzés e rendeletben, valamint a nemzetközi doppingellenes szervezetek doppingellenes szabályzataiban és a nemzetközi követelményekben meghatározott előírásokat mindenkor köteles betartani. Ennek keretében kötelezettsége elkerülni különösen, hogy

a) tiltott szer kerüljön a szervezetébe,

b) ő maga, vagy vele összefüggésben más személy tiltott módszert alkalmazzon.

(2) Amennyiben a versenyző tudomására jut, hogy más versenyző a 12. § (1) bekezdés g)-h) pontjában meghatározott doppingvétséget megalapozó magatartást úgy követ el, hogy azzal más jogszabályok előírásait is megsérti, akkor az ilyen doppingvétség elkövetését megalapozó magatartást jelentenie kell a HUNADO vagy a szövetség részére.

(3) A versenyző felelős a szervezetéből származó mintából e rendelet és a vonatkozó nemzetközi követelmény alapján kimutatott bármilyen tiltott szer, származék vagy marker jelenlétéért, tiltott szer használatáért, valamint megkísérelt használatáért, vagy tiltott módszer alkalmazásáért, vagy megkísérelt alkalmazásáért, függetlenül attól, hogy a jelenlét, használat, alkalmazás tekintetében legalább gondatlanság, vagy a megkísérelt használat, alkalmazás tekintetében szándékosság terheli-e.

(4) A sportszakember a tisztességes játék elve alapján, a doppingmentes felkészítés és versenyeztetés e rendeletben, valamint a nemzetközi doppingellenes szervezetek doppingellenes szabályzataiban és a nemzetközi követelményekben meghatározott előírásokat mindenkor köteles betartani.

(5) A versenyző és a sportszakember jogosult arra, hogy attól a sportszervezettől, amelyben a sporttevékenységet vagy a sportszakmai tevékenységet folytatja és attól a sportszövetségtől, amelynek a sportszervezet tagja, valamint más, a nemzeti doppingellenes tevékenységben részt vevő szervezetektől naprakész felvilágosítást kapjon, továbbá információ álljon rendelkezésére a doppingellenes tevékenységet meghatározó jogszabályokról, nemzetközi követelményekről.



25. § (1) Az eljáró doppingbizottság, illetve dopping fellebbviteli bizottság a sportszakemberre az alábbi büntetéseket szabhatja ki:

a) a 12. § (2) bekezdés a) és d) pontjában meghatározott doppingvétség első alkalommal történő elkövetése esetén a sportszakmai tevékenységben történő részvételtől eltiltás 2 év időtartamra,

b) a 12. § (2) bekezdés b)-c) és e) pontjában meghatározott doppingvétségek első alkalommal történő elkövetése esetén a sportszakmai tevékenységben történő részvételtől eltiltás 4 évtől végleges időtartamra.

(2) Ha a sportszakember a 12. § (2) bekezdés b)-c) és e) pontjában meghatározott doppingvétséget kiskorú versenyző sérelmére a tiltólista szerinti meghatározott szerek között nem szereplő egyéb tiltott szerrel követi el, a sportszakmai tevékenységben történő részvételtől végleg el kell tiltani.

(3) Ha a sportszakember a doppingvétséget a 24. § (2) bekezdésében meghatározottakkal összefüggésben követi el, és igazolni tudja, hogy hogyan került a meghatározott szer a birtokába, továbbá bizonyítja, hogy azt nem a versenyző teljesítménye fokozása vagy a tiltólistán szereplő más szer használatának elfedése érdekében alkalmazta, a büntetés első alkalommal legalább megrovás vagy legfeljebb a sportszakmai tevékenységben való részvételtől legfeljebb 2 év időtartamú eltiltás.

(4) A sportszakemberre az eltiltás büntetés mellett

a) a sportszövetség által adott kedvezmények legfeljebb 1 év időtartamra történő megvonása,

b) legfeljebb a sportszakember szakmai tevékenységéből származó előző évi nettó átlagjövedelmének hathavi összegét meg nem haladó pénzbüntetés

szabható ki.

26. § (1) Amatőr versenyzőre vagy ingyenes megbízási szerződés alapján tevékenykedő sportszakemberre pénzbüntetés nem szabható ki.

(2) A versenyzőre, sportszakemberre kiszabott pénzbüntetést a szövetségnél kell befizetni. A szövetség a pénzbüntetést köteles sportágában a doppingellenes tevékenységre fordítani.

2013. aug. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

szerencsétlen kérdező!

Villog a beszarásjelző?

Látod, látod...kamu kérdésből mi lesz?

2013. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ennyire ostobák vagytok. Akkor elmondom mégegyszer.


Hangfelvételem van arról, hogy egy sportoló doppingszerekről beszél. A párbeszédben elhangzott szavak: A teszt, B tesz valameilyen faktorok, lebomlási fázisok. A rögzített párbeszédben nem hangzik el arra utaló megjegyzés, hogy az illető sportoló bármikor is ezeket a szereket használta volna.


A zsarolás bűn. Én zsaroltam valaha is valakit, drága? :) Van erre valami bizonyíték?


"A kérdező már bármit is tesz, bajban van." - Ne haragudj, de ez a megjegyzés nem igaz. A kérdező ugyanis nem vétett olyan cselekedetet, ami bármilyen módon is törvénybe ütközik.


46% -os válaszoló: bújjál már el te szellemi fogyatékos

2013. aug. 3. 19:06
 24/27 anonim ***** válasza:
Ha a sportolótól kérsz pénzt az zsarolás. Jobb, ha tőlem tudod. ;)
2013. aug. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ha bizonyíték nincs semmire, akkor meg nem ügy. Étrend-kiegészítőkkel is tudok növekedési faktorokat fokozni.
2013. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
kisfiam! senkit sem érdekel a kamu szöveged!
2013. aug. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

26os

köszönöm, h helyettem is leírtad

azt sem tudja mit beszél.

2013. aug. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!