Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ti doppingoltatok volna a...

Ti doppingoltatok volna a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy sport amiben válogatott szintig sikerült eljutnom. Úgy érzem, hogy az Olimpia előtt sikerült elérnem a teljesítményem maximumát. A válogatott keret viszonylag sok sportolót tart fenn és közülünk is csak a legjobb 4 utazhatott Londonba. Azonban a teljesítményem sajnos nem volt elég a kijutáshoz. Tavasszal (meg még tavaly ősszel is) lett volna lehetőségem bekerülni "azokba a körökbe", akik némi tiltott teljesítményfokozóval adnak egy kis plusz löketet az edzésmunkának. De bizonytalan voltam ez ügyben, egy kissé "fostam" ezektől a szerektől, meg úgy voltam vele, hogy semmi garancia nincs rá, hogy megúszom vele lebukás nélkül, ha elérek arra a szintre. Féltem tőle, hogy akár az egészségre is mehet, hiába állította egy számomra ismeretlen személy, hogy ettől aztán semmi bajom nem lesz. Most nem szeretnék belemenni, hogy melyik sportágról van szó. De mindegy azt tudom, vagy legalábbis erős megérzésem hogy az egyik tag biztosan használt a teljesítményfokozókból és nem bukott le vele, hiszen nem volt doppingvétség az Olimpián. Így utólag sem tudok okosnak lenni, mert úgy érzem, hogy akár összejöhetett volna a Londoni utam, ha nem agyalok ezen ennyit, csak "hagyom hogy irányítsanak". Elég sokat tettem fel a sportra és úgy érzem, hogy nem érte meg. A befektetett idő és energia, a lemondások.. Szóval ezt akkor hogy is kellene feldolgoznom?? Mert kissé elment az életkedvem az elmúlt időben..

2012. aug. 23. 01:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Az olimpia elvben a sportról szól. Nem arról, hogy ki tud jobb bogyót beszedni...

Tehát én a helyedben inkább büszke lennék arra, hogy volt annyi tartásom, hogy nem használtam semmiféle teljesítményfokozót és képes voltam lemondani az olimpiai szereplésről.

Szerintem ez szebben csillog, mint az arany, amit nem is te értél volna el, hanem egy szer.

2012. aug. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

Azért az elsővel annyiban nem értek egyet, hogy nem a szer nyeri meg. Sokat számít de nem annyit, hogy anélkül ki se jutsz azzal meg megnyered.

SAJNOS az élsportban mindenki doppingol. Aki például olimpián benne van az első 8-ban az már 100%, hogy dopping. Ez van sajnos ez ellen nem igazán lehet mit tenni.

Viszont abban egyetértek az elsővel, hogy nagyon szép dolog, hogy nem kértél ezekből a szerekből, megőrizve a sportnak az egészséges oldalát, viszont ezek nélkül sajnos nehéz komoly eredményeket elérni.

2012. aug. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Sznofru ***** válasza:
59%

Igy van, legy buszke magadra!


En tobbre tartom az ilyen embereket, mint amilyen Te vagy!

2012. aug. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Szoondiii ***** válasza:

az élsport a doppingról szól.

mivel a legjobbak akartok lenni, de genetikai maximumotok van mit már olimpiákkal ezelőtt elértetek (ti, versenyzők) így új technika kell. és van is, ezt láthatod 4 évente.


a sport ha valaha szólt is az egészségről, akkor már elbaltázott volt. nagyon nehéz úgy sportolni rendszeresen, hogy az évtizedek alatt ne vezessen ízületi bántalmakhoz. plusz a sportok kiszorítják a gyógytornákat, jóga-taichi-qigong gyakorlatokat a divatosságukkal, pedig ezeket többek között az egészség megőrzésért találták ki, nem szórakozásért. vagy gyilkolásért a taichit, de annak is van egészségmegőrző szerepe, na ez lenne a lényeg.


sportban Kérdező te is látod, hogy gyógyszerekkel érhetsz el többet. ha egy sportba fekteted az energiáidat, nem csoda hogy elmegy az életkedved, nem lehet külsőségekben mindenki a legjobb. pedig erre törekszel -külsőség, ha legjobb idő alatt akarod a munkát elvégezni, tehát jó lenni egy versenysportban-.


vannak belső értékek, emberi kapcsolatok, tudás ami valóban a tiéd, nem kell hogy elmúljon, és biztosabb alapot, célt ad az életnek mint a versengés. persze a versenyzés is cél.

2012. aug. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Tyler913 ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem vagyok élsportoló,így nem tudok választ adni arra a kérdésre,hogy mit tettem volna a helyedben.Viszont kicsit meglepődtem azon,hogy naivan azt hitted,ki lehet jutni az Olimpiára dopping nélkül.Lehet,hogy fiatal vagy még,és ez volt az első szembesülés azzal,hogy az élsport és a dopping kéz a kézben jár.

Én laikusként nem tartom csalónak azokat a sportolókat,akik doppingolnak,mert belátom,egy bizonyos szint fölött ez szükséges.Inkább azt a kérdést tedd föl magadnak,hogy miért edzettél éveken át,miért adtál föl annyi mindent? Ha azért,mert jó buli volt,és szeretted csinálni,akkor nem történt nagy baj.Csináld tovább,és fogadd el,hogy megmaradsz amatőr sportolónak,aki munka mellett,hobbiból edz.

Ha viszont életed álma lett volna az Olimpia,és hajlandó lennél meghozni bármilyen áldozatot,akkor abba az egészséged kockáztatása is beletartozik.Mégegyszer mondom,nem a doppingolásra akarlak bíztatni,csak arra rádöbbenteni,hogy egy szint fölé nem mehetsz szerek nélkül.Ha nem is akarsz,akkor keress más célt az életednek.

Rengeteg dolog van még,amibe érdemes energiát fektetni,és ahol nagyobb is a megtérülés esélye,mint az élsportban.Tanulj tovább például,a sportot pedig őrizd meg jó emlékezetedben,vagy hobbi szintjén.

2012. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 MrPifta ***** válasza:
Dopping: SOHA!!!
2012. aug. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]

a kérdésed meg olimpiai szinten nem lehet kérdés.

2012. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szoondiii ***** válasza:

ebben nincs semmi meglepő, de jó olvasmány.

a miniszterelnökünk kezet rázhatna az itthoni kox-báróval is :D

2012. aug. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De nemár hogy a magyarok is doppingolnak...Nekem ez hihetetlen...
2012. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tyler913 ***** válasza:
Mitől lenne hihetetlen,hogy a magyarok is doppingolnak? Olvasd el a Heredia-interjút,abból kiderül a lényeg.Ha mindenki csal,az nem csalás.
2012. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!