Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Csípő fájás. Miért fáj?

Csípő fájás. Miért fáj?

Figyelt kérdés
Nemrég futás közben elkezdett nagyon fájni csípőm (sajnos lehet az is közrejátszhatott, hogy nem melegítettem be rendesen). Közel 1 hetet ki is hagytam a futással és most újból visszatértem. Kedden az eéső futásom, ami kb 13 km volt sikeresen lezajlott és nem fájt a csípőm. Majd csütörtökön futottam megint kb 35 percet. Akkor sem fájt. Viszont amikor pénteken mentem futni akkor éreztem, hogy enyhén fáj és futás közbe elkezdett fájni. Mitől, miért van? Olyan érzés mint ha izomlázam lenne a csípőmben. Nyújtó gyakorlatokat csinálok amik speciál a csípőt veszik célba. És úgy érzem jó hatással van rá. Ha valakinek volt már ilyen gondja és talált rá megoldást vagy rájött, hogy miért van azt kérem írja le ide.

2013. febr. 17. 14:25
 1/1 anonim ***** válasza:

gondolom az alsó háti szakasznál a csípőnél.

mert szokott oldalt is probléma lenni a combnyaknál.

az alsó háti szakasz problémája azért lehet,mert minden egyes földet érésnél hosszirányú terhelés éri a gerincoszlopot és préseli a porckorongot.

ha edzetlenek,gyengék az alsó hátizmok és a gerincfeszítő izomzat,akkor az izomzat kevésbé tud segíteni a gerincnek,ezért a teher nagy részét az kapja.

ha fájdalom is van,akkor valszeg préselődik kifelé a porckorong és nyom egy ideget.

ha nincs kezelve,visszanyomva,megerősítve,akkor kiszakad és az a gerincsérv.

2013. febr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!