Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Melyik sorozat a jobb a forma...

Melyik sorozat a jobb a forma 1 vagy az indycar?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 15. 18:44
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:

#10


Ez gigalol hogy amerikában az F1-esek jól ismertek. A kutya sem ismeri őket, nem véletlen dőlt be minden F1 futam az USA-ban. Senna neve az egyetlen ami ott is mond valamit persze azokén kívül akik az IndyCarban is megfordultak(Fittipaldi, Clark). Szvsz rosszabb a helyzet mint fordítva mert ha neked nem is de egy autóversenyzésben kicsit jártas embernek azért egy Franchitti, Castroneves, Power név elég sokat mond.

2012. ápr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
88%

utolsó

Igen és ez ugyanúgy igaz Amerikára is szal bukta. Ha veszünk egy átlag európait tuti nem tud 1 indycar pilótát se mondani ahogy fordítva is igaz. Ha viszont egy autósport szerető embert veszünk mindkét fél tudna. Ez amit te mondtál csak egy begyöpösödött amcsi felfogás.

2012. ápr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Csak míg Amerikában egy F1 versenyt jó ha néznek 100 ezren a tv-ben addig európában jóval többen néznek IndyCar-t. Konkrét adatot nem tudok az egész földrészre, de csak Angliában többen nézik az Indy versenyeket átlagosan 100 ezernél. :)

Szal ez nem gyöpösödött akármilyen felfogás szimplán a valóság. Ők nézik a sajátjukat, mi erre felé meg nézünk mindent.

2012. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
65%
na hogy amerikába biztos hogy sokkal tobben nézik az F1-et az 100%! 1 millio a minimum de talán 2 millioan is nézik
2012. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
91%

#11


Amerikában sokan ismerik az F1 pilótákat, persze itt az autóversenyt figyelemmel kisérőkre gondolok, hiszen számtalan híresség is folyton a futamokon van. De tovább megyek: Ha nem lenne nézettség, nem lenne Amerikában futam. Indy nincs európában. És terveznek egyet még F1-et az Amcsiknál. Hozzáteszem, én jártas vagyok a forma autóversenyekben és a nevekkel is tisztában vagyok. Látom, tapasztalom, hogy a Forma-1 határozottan ismertebb Amerikában, mint az Indy Európában. De isten őrizz, hogy ezen vitázzak, csak a szubjektív tapasztalataimat osztottam meg.

2012. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:

vortex123!


Pontos adatot nem tudok mondani, de magáért beszél az, hogy (még ha voltak bukták is) folyton visszatér Amerikába a verseny. Ott megbukik valami, ha nem nézik 5 millióan legalább, tehát szerintem az ötös is reális kép lehet, bár nem tudok pontos adatot, de rajta leszek, mert most már izgat a kérdés. :)

2012. ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
A SpeedTV-n (csak ez a csatorna adja ott az f1-et) a versenyt felvételről(mert más hogy nem adják, de élőben amúgy sem nézné a kutya se a nézhetetlen időpont miatt) a Nielsen rating szerinti 0.15-ös nézettséget ért el. Ez pontos, hivatalos adat. Tavaly a legnézettebb versenynek volt 0.45 a nézettsége ami majdnem fél millió ember. Egyébként az butaság az uccsó hozzászólótól hogy amit nem néznek 5 millióan blablabla. amerikában nem csak 3 csatorna van. Ott az 1-2 milliós nézettség elég komolynak mondható pl a NASCAR versenyeket nézik átlagban 2-3 millióan és az ott toronymagasan a legnézettebb autósport.
2012. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 Pityeeesz ***** válasza:

#16

Az F1 azért erőlködik Amerikában, mert a szponzoroknak és a gyártóknak fontos piac.


A Tv-s nézettsége valóban gyér a déli híradót többen nézik nálunk, de abba is gondolj bele, hogy az F1 szezon jó része még nálunk is szar időpontban van. Meg ami nálunk normális időpontban van, Amerikában még az is kora reggel. Meg élő közvetítés hiányában, legtöbbször mire leadják az ismétlést akit érdekelt az értesült az eredményről, az ügyeskedősebbek meg le is húzzák addigra egy torrent site-ról, de való igaz, hogy egy nagyon szűk réteget leszámítva az embereket nem érdekli arrafelé az F1. Meg lehet nézni hogy hányan mentek ki a versenyekre amikor még volt, vagy hányan nézik a tv-ben. Vagy szimplán amerikában körbejárhatsz egy nap nem lesz elég hogy találj olyat aki hallott már Vettelről vagy Alonsoról. Amerika és az F1 két olyan dolog ami soha nem fog összepasszolni. Meg lehet nézni a Texasi pályát ami nem fog elkészülni időre, meg már a háttérben az IndyCarral tárgyalnak, hogy az F1 helyett ők menjenek ott, ma volt cikk arról, hogy a jövő évre tervezett New Jersey-i utcai versenyből sem lesz valószínűleg semmi. Ez van.

2012. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 Anonymus98 válasza:
69%

Formula1

szerintem sokkal jobb mint az indycar

:)

2012. ápr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
A fenti viták ellenére én hozzáteszem, hogy a Forma-1 sokkal izgalmasabb. Mindkettőt nyomon követem, de az Indy bizony kicsit uncsibb. Ettől még mindkettőt élvezem...
2012. ápr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!